Sarayönü Haberleri

Sarayönü haber, Sarayönü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sarayönü - 14.1.2020
Sahipsiz köpeklere şefkatle bakıyor
Konya'nın Sarayönü ilçesinde oturan 77 yaşındaki Eyüp Nizam, her gün büyük fedakarlıkla sahipsiz köpeklerin karınlarını doyuruyor.
Sarayönü - 8.1.2020
Konya'nın 6 ilçesinde eğitime kar engeli
Kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle Taşkent, Hadim, Kadınhanı, Sarayönü, Bozkır ile Yunak'ta ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 9 Ocak Perşembe ara verildiği bildirildi.
Sarayönü - 8.1.2020
Konyalı 73 yaşındaki terzi Ramazan ustanın meslek aşkı
Konya'nın Sarayönü ilçesinde 65 yıldır terzilik yapan 73 yaşındaki Ramazan Şen, hazır giyimin olumsuz etkilerine rağmen ilk günkü aşkla bağlı olduğu mesleğini yaşatmaya çalışıyor.
Sarayönü - 15.12.2019
Otopark nedeniyle tartıştığı kadını darbettiği öne sürülen öğretim görevlisi tutuklandı
İddiaya göre, Selçuk Üniversitesi Sarayönü Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Fevzi G.
Sarayönü - 10.12.2019
Gaziantep ve Şanlıurfa'dan Mısır hapishanelerindeki Müslümanlara destek mektubu
Şanlıurfa Şanlıurfa'da da İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri de yazdıkları 250 destek mektubuyla PTT Sarayönü Şubesi önünde toplandı.
Sarayönü - 22.11.2019
Konya bölgesinde 680 kilometre dere ıslahı gerçekleştirildi
Dere ıslahı ve kanal temizliğinin vatandaşın can ve mal kaybına uğramaması açısından büyük önem arz ettiğini vurgulayan Aydın, şunları kaydetti: "Konya bölgesinde farklı noktalardaki toplam 680 kilometre ıslah ve temizlik çalışması gerçekleştirildi. İklim şartlarından ötürü ortaya çıkan yol bozulmalarına karşın 250 kilometre yol çalışması yapıldı. Öte yandan Ereğli Akgöl Sazlıkları, Seydişehir Kuğulu Park ve Sarayönü Beşgöz'de yoğun çalışmalar yürüterek, buraların çehresini değişti.
Sarayönü - 14.11.2019
77 ailenin ev sahibi olma sevinci
BAŞBAKANIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ) Konya'nın Sarayönü ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi'nde yaptırılan 79 konutun kurası çekildi.
Sarayönü - 14.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 16
(GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR) Haber: BODRUM (Muğla), ====================== 77 ailenin ev sahibi olma sevinci Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ) Konya'nın Sarayönü ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi'nde yaptırılan 79 konutun kurası çekildi.
Sarayönü - 16.10.2019
Konya'da trafik kazası: 13 yaralı
Konya'nın Sarayönü ilçesinde tarım işçilerini taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 13 kişi yaralandı.
Sarayönü - 14.10.2019
Konya'da uyuşturucu operasyonu
Ekiplerce kent merkezi ve Sarayönü ilçesinde belirlenen adreslere düzenlediği operasyonda, 878 sentetik uyuşturucu hap, 525 gram esrar, bir ruhsatsız tabanca ile uyuşturucu yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.
Sarayönü - 4.10.2019
Çiftçinin yüzü yağlık ayçiçeğiyle gülüyor
"Geliri çok güzel, masrafı az" Konya'nın Sarayönü ilçesi Gözlü mahallesinde üretim yapan çiftçilerden Özgür Özdemir de bu yıl ilk kez ayçiçeği ektiğini söyledi.
Sarayönü - 27.9.2019
Harput Kalesi'nde 2019 kazı sezonu bitti
Harput Kalesi'ndeki kazı bu yıl Sarayönü olarak adlandırılan bölüm ile 5 bin metrekarelik alanda yürütülen çalışma ile sona erdi.
Sarayönü - 26.9.2019
Konya fasulyesinde 53 bin tonluk rekolte beklentisi
Fasulyenin hem gıda hem de toprağın verimliliğini sürdürebilmesi açısından değerli olduğuna işaret eden Soylu, şöyle konuştu: "Konya Ovası, Türkiye'de fasulye üretiminde birinci sırada yer alıyor. Ülkede üretimin ise yüzde 25'ini tek başına karşılayan ovada dekarda Türkiye ortalamasının 100 kilogram kadar üzerinde üretim gerçekleşti. Dekarında 350-400 kilogram üretim var. Beklentimiz geçen yılın oranlarına yakın. Fasulyede yaklaşık 53 bin ton civarında rekolte bekliyoruz. Konya Ovası'nda, 150 bin dekar alanda üretim yapıldı. Ürün fiyatı bu yıl, daha iyi noktada. Son yıllara göre bu yıl biraz daha iyi fiyatlandı. Girdi maliyetlerine göre, bir nebze de olsa çiftçiyi rahatlattı." Geçmiş yıllara göre üretim azalıyor Soylu, geçmiş yıllarda sulu tarıma alternatif bitkilerin girmesiyle çiftçilerin fasulye üretimini geri plana aldığını anlatarak, şöyle devam etti: "Üretim alanında ve miktarında az da olsa düşme oldu. Yine de Konya Ovası, kuru fasulye üretiminde birinci sırada yer alıyor. Bölgemiz tarımı açısından fasulye oldukça önemli. Fasulye üretimi modern tarım teknikleri uygulamalarıyla yapılıyor. Damlama sulama sistemi ve kültürel işlemlerde tekniğine uygun şekilde yapıldığı için birim alan verimliliği de çok yüksek." Soylu, fasulyenin mutlaka ekim nöbetinde yer almasını istediklerini altını çizerek, şunları kaydetti: "Baklagiller insanlığın beslenmesinde oldukça önemli bir gıda. Yurt dışından getirilen fasulye yerine bu topraklarda üretilen ürünleri tüketmek istiyoruz. Bu açıdan da yerli ve milli üretim, gıda ürünleri milli tarım açısından son derece önemlidir. Özellikle sulu tarımda girdi maliyetleri de çok arttı. Fasulye, sulu koşullarda yetişiyor. Elektrik, gübre ve mazot fiyatlarındaki artış, üretime de yansıdı. Fiyatlarda kısmi de olsa az bir kımıldama, üreticiyi rahatlattı. Düşüncem fiyatların daha yüksek olması gerektiği. Fasulye ve nohut üretimine verilen devlet desteğinin bir miktar daha artması gerekiyor. Yerli üretimi ve üreticiyi destekleme zorundayız." Tarladan markete uzanan fiyat farkı üzüyor Sarayönü ilçesi Gözlü Mahallesi'nde çiftçilik yapan Yavuz Gözlü ise bu yıl dekarından yaklaşık 500 kilogram verim elde ettiğini ifade ederek, "Yüksek verim yüzümüzü güldürdü.
Sarayönü - 24.9.2019
Trafikte 'yol vermeme' tartışmasında kaydettiği görüntüleri paylaştığı için şikayet...
Söğüt, önündeki hafif ticari araçtaki sürücünün ineceğini anlayınca cep telefonu kamerasıyla kayda başladı. Olay anına ait cep telefonu kamerasına kaydettiği görüntüleri sosyal medya hesabından yayınladı. 4 kişi hakkında da Sarayönü Jandarma Komutanlığı'na şikayette bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sarayönü Haber, Sarayönü Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 3 - Sarayönü haber sayfamızda Sarayönü haberleri okuyabilir, Sarayönü son dakika haberleri ve güncel Sarayönü gelişmelerini görebilirsiniz. Markette korkutan yangın: Patlamalar meydana geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 08:44:23. #1.14#
title