Sarayköy'de Emniyet yararına deve güreşi düzenlendi

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde 24. Sarayköy Deve Güreşleri düzenlendi. Güreşleri, aralarında Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Çapraz, Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi, Sarayköy Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Numan Demirel ve diğer yöneticilerin de bulunduğu yaklaşık 10 bin kişi seyretti.

Sarayköy'de Emniyet yararına deve güreşi düzenlendi

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde 24. Sarayköy Deve Güreşleri düzenlendi. Güreşleri, aralarında Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Çapraz, Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi, Sarayköy Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Numan Demirel ve diğer yöneticilerin de bulunduğu yaklaşık 10 bin kişi seyretti. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için düzenlenen güreşlere, Ege ve Antalya bölgelerinden 92 deve katıldı. Deve sahiplerine birer halı hediye edilirken dereceye girenler halı, altın ve para gibi çeşitli ödüller kazandı.

Kaymakam Hersanlıoğlu, "Ege Bölgesi'ndeki bütün belde ve ilçelerden develer geldi. Bu aslında yaşayan bir kültürün görünür hali; zaten 24 senedir düzenleniyor. Gönül ister ki federasyon haline gelsin ve bir sahibi olsun." dedi.

Güreşler sırasında zaman zaman develerin mücadeleleri ve seyircilerin üzerine gitmeleri korkuttuysa da herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.