Saray Halk Eğitim Merkezi'nden İstihdam Hizmetleri

Saray Halk Eğitim Merkezi'nden İstihdam Hizmetleri

Kravat Üretimine Başlayan ve Ayda Ortalama 10 Bin Kravat Üreten Saray Halk Eğitim Merkezi, Hem Kursiyerlerine Hem de Bölge Halkına Yeni İstihdam Alanları Kazandırdı.

Saray Halk Eğitim Merkezi'nden İstihdam Hizmetleri

Kravat üretimine başlayan ve ayda ortalama 10 bin kravat üreten Saray Halk Eğitim Merkezi, hem kursiyerlerine hem de bölge halkına yeni istihdam alanları kazandırdı.

Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin çalışmalarıyla kravat üretimine başladıklarını ve bunu bölge halkına da yayarak istihdam ortamı oluşturduklarını belirten Saray Halk Eğitim Merkezi Müdürü Suat Aydın, üretilen kravatların büyük bölümünün el emeği olduğunu söyledi. El dikişi olmadığı zaman kravatın özelliğini kaybettiğini vurgulayan Aydın, "Atölyemizde 7, dışarıda da yaklaşık 100 kişinin çalışması ile kravat üretimi gerçekleştiriyoruz. Saray'ın "Hem" adını verdiğimiz kravatları, düzenlenecek olan Saray

Kültür ve Sanat Festivali'nde satışa sunacağız. Günde ortalama 300-350, ayda ise 10 bin adet üretim gerçekleştiriyoruz. Kursiyerlerimizin yanısıra çalışamayacak durumda olan, küçük çocuğu bulunan annelere de iş imkanı sağlıyoruz. Saray içerisinde bulunan atıl durumdaki iş gücünü de bu sayede harekete geçiriyoruz" dedi.

(EŞ-ED-OK-Y)