"Sarallar" Mahkeme Kurup Mağdurları Kendi Yöntemleriyle Cezalandırmış

"Sarallar" Mahkeme Kurup Mağdurları Kendi Yöntemleriyle Cezalandırmış

"Sarallar" olarak bilinen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda mahkeme kurup kendi yöntemlerince bazı mağdurları cezalandırdıkları ortaya çıktı.

İstanbul polisinin "Sarallar" olarak bilinen suç örgütüne yönelik düzenlediği operasyon polis kamerası tarafından görüntülendi. Şüphelilerin, bazı mağdurları 'mahkeme kurup' kendi yöntemlerince cezalandırdıkları belirtildi.

"OTORİTE BOŞLUĞUNDA S.S. SARAL ÖN PLANA ÇIKTI"

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kamuoyunda Sarallar olarak bilinen silahlı suç örgütünün faaliyetlerinin tespiti ve deşifre edilmesine yönelik çalışmalar yapıldığı belirtildi. Silahlı suç örgütü lideri, yöneticileri ile örgüt üzerinde etkin olarak sözü geçen kişilerin işlemiş oldukları suçlar nedeniyle yargılama sürecinde olduklarından dolayı oluşan otorite boşluğunda şebeke içinde S.S.Saral'ın ön plana çıktığı belirtildi.

MAHKEME KURUP CEZA VERMİŞLER

Açıklamada, "Ticari piyasada ekonomik ihtilaflarla öncülük yaparak haksız ekonomik çıkar sağlanması, 4 kişinin yağmalanması, 4 kişinin tehdit edilmesi, 2 kişinin yağma amaçlı darp edilmesi olaylarını gerçekleştirdikleri ve haksız kazanç elde etmek istedikleri kişileri, Türkiye Cumhuriyeti anayasasını hiçe sayarak kendilerince mahkeme kurup kendi yöntemlerince cezalandırdıkları tespit edilen suç örgütü üyelerinin yakalanmasına yönelik 8 Şubat'ta 18 ayrı adrese yapılan eş zamanlı operasyon düzenlendi" denildi. Operasyonda S.S.Saral ile birlikte 14 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı kaydedildi. Şüphelilerin dün adliyeye sevk edildiği belirtilirken 11 kişinin tutuklandığı 3 kişinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı kaydedildi.

OPERASYON ANLARI KAMERADA

Polisin şüphelilere yaptığı operasyon polis kamerası tarafından görüntülendi. Görüntülerde özel harekat polislerinin bir daireye girmeleri ve polisin arama yapması yer alıyor. Aramalarda bir silahın bulunması da görüntülere yansıyor.

Kaynak: DHA