Sarallar'ın İddianamesinde Dikkat Çeken Not: Yakında Oradan Ses Getireceğim

Sarallar'ın İddianamesinde Dikkat Çeken Not: Yakında Oradan Ses Getireceğim

Şahinler grubuyla sık sık çatışan Sarallar'ın iddianamesinde, çete üyelerinin birbirleri arasında gönderdikleri ''Yakında oradan ses getireceğim'' notu dikkat çekti.

Sarallar'ın İddianamesinde Dikkat Çeken Not: Yakında Oradan Ses Getireceğim

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Ümit Saral, Hakkı Saral, Burhan Saral, Hasan Saral ve Ersan Saral ile birlikte toplam 9 kişi sanık olarak yer aldı. Ümit Saral hakkında aralarında 'silahlı suç örgütü kurmak', 'yağmaya teşebbüs', 'Vahim nitelikte silah bulundurmak' ve 'Resmi belgede sahtecilik' gibi suçlardan 50 yıla kadar hapis istenen iddianame Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

KUYUMCUYU VURMUŞ

İddianamede 3 mağdur; 7 müşteki yer alıyor. Ümit Saral ve diğer sanıklar 7 ayrı olaydan sorumlu tutuluyor. Bu olaylardan biri de Trabzon'da kuyumculuk yapan B.K adlı kişinin vurulması ve 100 bin dolar alınması... İddianameye göre Ümit Saral değerli bir taş ile ilgili olarak devreye girdi ve kuyumcu B.K.'yı Trabzon'un merkezindeki iş yerinden aldırarak bir balıkçı barınağına getirdi. Burada B.K'nın ruhsatlı tabancasıyla B.K'yı sağ elinden vurdu. Akabinde de 100 bin dolar karşılığında anlaştılar. Kuyumcunun Audi A6 marka aracı 50 bin dolar sayıldı ve 50 bin dolar da nakit olarak alındı. B.K gittiği hastanede silahı temizlerken yanlışlıkla kendini vurduğunu söyledi ve ardından da Trabzon'u terk ederek İstanbul'a yerleşti...

'ÇOK YAKINDA SES GELECEK'

İddianameye göre polis mahkeme kararıyla Saral ve adamlarını teknik ve fiziki takibe aldı. Takibe iddianamedeki şüphelilerden 'Birol Saral' adını kullanan Ahmet Akgül'ün Ümit Saral'a iletilmesi için bir arkadaşına gönderdiği bir not da takıldı. Polis tarafından ele geçirilen ve görüntüsü alınan notta, 'Çok zamandır mahalle işinin peşindeyim. Çok yakında oradan ses getireceğim. Herkes iş nasıl yapılır görecek. Bir de Abilerin kralına söyle ordaki işi halleder halletmez Rize işini de ben üstlenicem. Sadakat, bağlılık nasıl olur herkes görsün. Beni kesinlikle arama, mesaj da yazma, kafamı da bulandırma. Gugudalı...'

RİZE'DE KAHVEHANEYE SALDIRI DÜZENLEMİŞLER

İddianamede bu notta 'Rize işi' olarak belirtilen olayın 1 Kasım 2016'da, Rize'nin İkizdere ilçesi, Güneyce Köyü'nde bir kahvehaneye gerçekleştirilen ve 3 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı olayın kastedildiği belirtiliyor.

(Kaynak: Milliyet)