Sapanca'nın Yeni 5 Yıldızlı Otel İnşaatı Hızla İlerliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Sapanca'nın Yeni 5 Yıldızlı Otel İnşaatı Hızla İlerliyor

Bültenler - Haberler | Güncel
Sapanca'nın Yeni 5 Yıldızlı Otel İnşaatı Hızla İlerliyor

Sapanca Göl Mahallesi İtalyan Kampı mevkii de bulunan 44 dönümlük arazi üzerinde yapımı başlanan, 5 yıldızlı Elite World Hotel inşaatı hızla ilerliyor.

Otel inşaatı tamamlandığında, 400 odalı, 800 yataklı olması hedeflenmekte. Proje bitiminde zincirin toplam sayısı 7'ye yatak sayısı 2 bin 931'e, çalışan sayısı bin 288'e ulaşmış olacağı tahmin ediliyor.

Sapanca İtalyan Kampı arazisinde inşaatı devam eden otel, 95 milyon liralık yatırıma mal olacak. 2018'de hizmete alınması planlanan otelin Sapanca'nın turizmine önemli bir katkı sağlayacağı düşünülüyor. Otel faaliyete geçtiğinde 220 kişiye istihdam edilecek. Yeşil ve A sınıfı enerji ile doğaya saygılı bir şekilde hizmet vereceği projenin gerçekleşmesi için büyük emek veren Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, "Sapanca'nın doğasını bozacak her hangi bir yanlış yapmadan bu proje turizme kazandırılacak. En büyük otellerinin Sapanca'da yer almasını isteyen otel yetkilileri bu sayede yerel ekonomiye, turizme ve istihdama da katkı sağlayacaklar. Yapılan otelin doğa dostu yeşil sertifikalı olma özelliği ile ayrı bir önem arz etmektedir"dedi.
Çalışmaları yerinde gören Başkan Yılmazer, ilçede yapılan yatırımların ilçe için kazanım olduğunu aktardı.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title