Santral Mahallesi'nin Tapu Sorununda Top Antalya Büyükşehir'de
Haberler » Güncel » Haber

Santral Mahallesi'nin Tapu Sorununda Top Antalya Büyükşehir'de

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Santral ve Kepez Mahallelerinde Tapu Sorununun Çözümünün Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 5 Binlik İmar Planını Bir An Önce Yapmasına Bağlı Olduğunu Söyledi.

Santral Mahallesi'nin Tapu Sorununda Top Antalya Büyükşehir'de

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Santral ve Kepez mahallelerinde tapu sorununun çözümünün Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 5 binlik imar planını bir an önce yapmasına bağlı olduğunu söyledi. Tütüncü, Orman Bölge Müdürlüğü ile yaptığı görüşme neticesinde de Santral Mahallesi'ndeki orman arazisi içerisinde kalan evlerin 20 gün içerisinde boşaltılması sürecini ertelettiklerini kaydetti.

Başkan Hakan Tütüncü, orman sınırı içerisindeki mülkiyet sorunu ile Santral ve Kepez mahallelerindeki 226 parseldeki tapu tahsisiyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Santral Mahallesi'nde Fatma Parıltı İlköğretim Okulu'nun bahçesinde düzenlenen toplantıya 500'e yakın mahalle sakini katıldı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Santral Mahallesi'nde, orman arazisi içerisinde kaldığı gerekçesiyle mahkeme kararıyla evlerinin boşaltılmasını istenen 150 ailenin mağduriyetini geçici olarak çözdü. Tütüncü, Orman Bölge Müdürü Recep Kaşan ile Santral Mahallesi'nde orman sınırı içerisinde kalan evlerin boşaltılması sıkıntısını görüştü. Görüşme neticesinde 20 gün içerisinde evlerin boşaltılması süreci, birkaç ay sonrasına ertelendi. Sorunla ilgili bakanlarla görüşen Başkan Tütüncü, bu sıkıntının yasal yollarla çözümü için de AK Parti Antalya milletvekilleriyle bir toplantı yapacak.

Seçim döneminde Kepez ve Santral mahallelerinde toplu konut yapmayacakları, hak sahiplerine parsel tapusu verecekleriyle ilgili mahalle sakinlerine mektup gönderdiklerini anımsatan Tütüncü, şunları söyledi: "Mahalle sakinlerine tapuları teslim edeceğiz, imar planını yapacağız, herkesin parsel tapusu olacak şeklinde bir mektup gönderdik. Biz yine aynı düşünceyi savunuyoruz. Kepez ve Santral mahallelerinin tapusu bir bütün olarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı üzerine kayıtlıdır. Bu iki mahalle, Büyükşehir Belediyesi'nin resmi mülkiyetidir."

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni, Cumhuriyet Halk Partili (CHP) adayın kazandığını anımsatan Tütüncü, şöyle devam etti: "Ben yine sözümde duruyorum. Sözüm sözdür. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Akaydın'la görüşmemiz oldu. Nasıl Menderes Türel'le birlikte, beraberce çalışabileceksek, Sayın Akaydın'la da birlikte çalışıp sizin sorunlarınızı çözmek bizim esas meselemiz olacaktır. 25 bin ölçekli nazım imar planı tamam. 5 binlik planı yapmak Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın görevidir. 5 binlik planı yaptıktan sonra bana 1/1000 uygulama planı yapmak için dosyayı gönderdiği zaman, hiç bekletmeden, hızlı bir şekilde binlik uygulama planını yapıp, sizleri tapularınıza kavuşturacağız. Seçimde verdiğim sözün arkasındayım. Şu anda sorunu çözme görevi Akaydın'dadır." (CİHAN)