Şanlıurfaspor'un Bursaspor'la Yapacağı Açılış Maçı...

Şanlıurfaspor'un Bursaspor'la Yapacağı Açılış Maçı...

"İnşallah bugün güzel bir dostluk maçını gerçekleştireceğiz ve bu dostluk maçından sonra da her alanda Bursa ile Şanlıurfa arasında ilişkilerin gelişmesi konusunda elbirliği, güç birliği yapacağız" dedi.

Şanlıurfaspor'un Bursaspor'la Yapacağı Açılış Maçı...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfaspor'un bugün Bursaspor'la yapacağı açılış maçına ilişkin,

"İnşallah bugün güzel bir dostluk maçını gerçekleştireceğiz ve bu dostluk maçından sonra da her alanda Bursa ile Şanlıurfa arasında ilişkilerin gelişmesi konusunda elbirliği, güç birliği yapacağız" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik ile Bursa Valisi Şahabettin Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Süper Toto 2. Lig takımlarından Şanlıurfaspor'un sezon açılışında, bu takımla maç yapacak olan Bursaspor kafilesiyle birlikte, özel bir uçakla Şanlıurfa'ya geldi.

GAP Havaalanına inen Bakan Çelik ve beraberindekiler ile Bursaspor kafilesi, burada Vali Vekili Bahri Tiryaki, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri ve Şanlıurfaspor yönetimi tarafından karşılandı.

Bakan Çelik, kafilenin konakladığı otelde gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin uzun dönem Bursa'da siyaset yaptığını, bu dönemde ise siyasete Şanlıurfa'dan devam ettiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Uzun yıllar yaşadığım, siyaset yaptığım evliyalar şehri Bursamız'dan, enbiyalar şehri Urfamız'ın arasındaki ilişkileri daha da derinleştirme adına bir çok alanda karşılıklı seferler, ziyaretler yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bugün de Türkiye Süper Liginde yönetimiyle, teknik direktörüyle, kadrosuyla son yıllarda damgasını vuran, en önemli takımlarından biri olan Bursasporumuz'un, Şanlıurfa'yı ziyaret ve Şanlıurfaspor'la gerçekleştireceği sezon açılış maçıyla, hep birlikte Bursa'dan gelen bütün kardeşlerimizle, Şanlıurfa'da ev sahipliği yapan Şanlıurfalılar'la bütünleşmiş durumdayız. "

Bursa'dan Şanlıurfa'ya gelen herkese teşekkür eden Bakan Çelik, gerçekleştirilecek futbol maçının dostluk havasında geçmesini temenni ederek, şunları kaydetti:

"İnşallah bugün güzel bir dostluk maçını gerçekleştireceğiz ve bu dostluk maçından sonra da her alanda Bursa ile Şanlıurfa arasında ilişkilerin gelişmesi konusunda elbirliği, güç birliği yapacağız. Aslında Şanlıurfa'nın caddelerini gezerken söylemiştik. Şanlıurfa değişime, gelişime, çok müsait bir ilimiz. Tarihi özellikleriyle, turizm açısından barındırdığı güzellikleriyle kısa sürede Bursa'daki hayat standardını burada yakalama imkanı olan bir ilimiz. İnşallah bu iletişimimiz, bu birlikteliğimiz gelecekte spor açısından da, ekonomi açısından da Şanlıurfa'nın daha da güçlenmesine vesile olacaktır. Her iki ilin deneyimlerini, tecrübelerini birbirine aktararak, her alanda başarılara birlikte imza atmış olacağız. "

Bir gazetecinin bugün oynanacak özel maçın skorunu tahmin etmesini istemesi üzerine Faruk Çelik, "Zor bir soru, dostluk kazansın, dostluk gelişsin, dostluk kazansın" dedi.

-KULÜP BAŞKANLARI

Bursaspor Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı da Bakan Çelik sayesinde bir kardeş kulüp kazandıklarını ifade etti.

Şanlıurfa'ya ilk kez geldiğini belirten Yazıcı, sporun ülkeleri, şehirleri birbirlerine yakınlaştıran bir etkisinin olduğunu dile getirerek, "Burada bir başlangıcı yaptık. Şanlıurfaspor bundan sonra bizim kardeş kulübümüz, bundan sonra da biz kendilerini Bursa'ya davet edeceğiz. Bunu devam ettireceğiz" diye konuştu.

Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Kemal Saraçoğlu ise Bakan Faruk Çelik'in Şanlıurfa'dan aday olmasının ardından Şanlıurfa ile Bursa arasındaki dostluğun bugünkü maçla daha da pekişeceğini belirterek, "Biz de Bursaspor'u bir kardeş kulüp olarak tayin ediyoruz ve inşallah 2 yıl sonra Bursaspor ile aynı ligde olacağımıza inanıyoruz" dedi.

-BursaSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ SAĞLAM

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da takım olarak Şanlıurfa'da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Ülke futbolunda bugün yaşanan sıkıntıları, bugün biz bir kenara bırakarak futbolun bir spor olduğunu, sporun da gerçek amacının barış, dostluk ve kardeşlik olduğunu bugün ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla bu futbolun gücünü kullanarak, insanların ve halkların birbirini sevmesi ve birbiriyle kaynaşması adına bugün buradayız. İnşallah bu dostluk bağının bundan sonraki dönemde daha da ilerleyerek, daha üst seviyelere çıkmasını temenni ediyoruz. "

Şanlıurfa'nın çok hızlı gelişen bir şehir olduğuna değinen Sağlam, şöyle devam etti:

"Hem ekonomik anlamda hem de sosyal anlamda gelişmesinin yanında biz inşallah bundan sonraki döneme Şanlıurfaspor'un önce Bank Asya Birinci Lig'e daha sonra da Süper Lig'e çıkarak sportif anlamda da bu gelişmişliğini biran önce tamamlamasını bekliyoruz. Biz Bursaspor olarak bir ağabey kulüp olarak, kendilerine elimizden geldiğince katkı yapmak için hazırız. Bir oyuncu verdik zaten kendilerine, bu seneki şampiyonlukta kendilerine çok katkı yapacağına inandığımız bir oyuncuyu verdik. İnşallah bu sene Bank Asya Birinci Lig'e daha sonra da Süper Lig'e bekliyoruz kendilerini. "

Bu arada Bursaspor kafilesiyle kente gelen Bursa'nın Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, "kardeş ilçe oldukları" belirtilen Şanlıurfa'nın Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık'a üzerinde ilçelerin isminin yazıldığı 63 numaralı Bursaspor forması hediye etti.

- ŞANLIURFA

Kaynak: AA