Şanlıurfalı "Seyyah Kızlar" Gaziantep ve Mardin'deydi

Şanlıurfalı "Seyyah Kızlar" Gaziantep ve Mardin'deydi

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca düzenlenen ve Gençlik Merkezleri tarafından yürütülen SEYYAH (Bizim iller) projesi tüm hızıyla devam ediyor.09-10 Mart tarihlerinde Gaziantep ve Mardin illerine düzenlenen geziye Şanlıurfa'dan yaklaşık 300 bayan katıldı.

Şanlıurfalı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca düzenlenen ve Gençlik Merkezleri tarafından yürütülen SEYYAH (Bizim iller) projesi tüm hızıyla devam ediyor.

09-10 Mart tarihlerinde Gaziantep ve Mardin illerine düzenlenen geziye Şanlıurfa'dan yaklaşık 300 bayan katıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, gezilere katılan gençlerin bütün masrafları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılandığını ifade ederek, "İlçelerden İl Merkezine gelen ve İl Merkezinden belirlenen İllere giden gençler Gençlik Merkezi çalışanlarının öncülüğünde gittikleri yerlerin tarihini ve turistik yerlerini gezip bilgi sahibi oluyorlar" dedi.

18 Şubat tarihinde başlayan SEYYAH (Bizim iller) projesi kapsamında şu ana kadar bin 500 gencin yararlandığını ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, "Bu etkinliklere katılmak isteyen gençler, Bahçelievler Gençlik Merkezine giderek şahsen başvuru yapması gerekmektedir"diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezi'nin organizasyonuyla gerçekleşen geziye Belediye Gençlik Merkezi, Şanlıurfa Çok Programlı Lise, Yaylak Okulları, Viranşehir ilçesinden iki okul ÇEAŞ Anadolu Lisesi, Öğrenci Yurtları ve Gençlik Merkezi Üyeleri katıldı. - ŞANLIURFA