Şanlıurfa Polisinden Trafik Denetimi

Şanlıurfa Polisinden Trafik Denetimi

27.09.2018 14:55 | Son Güncelleme: 27.09.2018 14:55

Şanlıurfa polisinden trafik denetimi Kemer takmayan ve telefonla konuşan sürücülere ceza yağdıŞANLIURFA - Şanlıurfa'da İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen trafik uygulamasında, kemer takmayan ve trafikte telefonla konuşan 189 sürücüye ceza kesildi.

Şanlıurfa polisinden trafik denetimi

Kemer takmayan ve telefonla konuşan sürücülere ceza yağdı

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen trafik uygulamasında, kemer takmayan ve trafikte telefonla konuşan 189 sürücüye ceza kesildi.

Merkez Haliliye ilçesine bağlı 18 Mart Çanakkale Caddesi üzerinde, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu'nun talimatı ile 7 ekiple gerçekleştirilen trafik uygulamasında, sürücülere ceza yağdı.

Uygulamada, araçların ve sürücülerin 'evrak eksikliği, kemer takmama ve akan trafikte telefonla konuşma' gibi kusuru bulunan 189 sürücü durdurularak, trafik polisleri tarafından 108 TL cezai işlem uygulandı. Sürücüler, kesilen ceza sonrası trafik polislerinden gerekli uyarıları dinledikten sonra yoluna devam etti.

Kemer takmadığı için 108 TL ceza kesilen sürücülerden İsmail Solhan, kısa mesafe diye kemer takmadım diyerek, kesilen cezanın kendisi için ders olduğunu dile getirdi. Solhan, "Kemer bizim can güvenliğimiz için şart. Ben kısa mesafe diye takmadım. Ceza yedim. Bu ceza bana ders oldu. Sonuçta o kemer bizim için orada bulunuyor. Tembellik yaptık. Kemer takmanın bir zararı yok. Herkes kendi can güvenliği için kemer takmalıdır" diye konuştu.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, uygulamaların farklı noktalarda devam edeceği belirtilerek, sürücülerin can güvenliği açısından, emniyet kemeri takmaları ve akan trafikte telefonla konuşmamaları için uyarıda bulundu.

Şanlıurfa Polisinden Trafik Denetimi
Şanlıurfa Polisinden Trafik Denetimi
Şanlıurfa Polisinden Trafik Denetimi
Şanlıurfa Polisinden Trafik Denetimi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title