Şanlıurfa Mahalledeki Yaşlılar, Öğrencilere Emanet

Şanlıurfa Mahalledeki Yaşlılar, Öğrencilere Emanet

Mahalledeki yaşlılar, öğrencilere emanetŞanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, 'Meslek liseleri ailelerle buluşuyor' projesi kapsamında öğrenciler yaşlı hasta ve yardıma muhtaç aileleri ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Mahalledeki yaşlılar, öğrencilere emanet

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, 'Meslek liseleri ailelerle buluşuyor' projesi kapsamında öğrenciler yaşlı hasta ve yardıma muhtaç aileleri ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ilçedeki yaşlıların tansiyon ve kan şekeri ölçümü yapılıyor evde ihtiyaç duyulan tamirat ve onarımları yapıyor. Öğrenciler ziyaret ettikleri yaşlılara, okul idaresi ve öğrenciler tarafından hazırlanan yardım paketlerini dağıtarak okullarında iftar açmaya davet ediyorlar. Okul Müdürü Musa Aytaç, Ramazan ayı dolayısıyla proje kapsamında öğrencilerimiz ile birlikte yaşlı ve bakıma muhtaç aileleri ziyaret edip bir takım sağlık kontrollerini yaparak evdeki gıda eksikliklerini gideriyoruz. Aynı zamanda akşam iftara davet ediyoruz beraber okulumuzun pansiyonunda iftar açıyoruzö dedi.

Kaynak: DHA