Şanlıurfa'dan Kısa Kısa

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından Suriyeli çocuklara "sosyal uyum ve adaptasyon" eğitimi verildi.

Şanlıurfa'dan Kısa Kısa
15.12.2015 16:22 | Son Güncelleme: 15.12.2015 16:22

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından Suriyeli çocuklara "sosyal uyum ve adaptasyon" eğitimi verildi.

Şanlıurfa İl Çocuk Hakları Komitesi yetişkin temsilcileri İsa Burak Koçak ve Duygu Ürker tarafından verilen eğitimde, "sosyal hayatta birlikte nasıl yaşanılır, hangi olumsuzluklar birlikte atlatılır, kültür, hoşgörü, ayrımcılık, içinde yaşadığımız toplum, ben güçlüyüm, birbirimizi anlamak ve anlatmak, akran eğitimi için eğitim teknikleri" hakkında bilgi verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, eğitime katılan çocuklara teşekkür ederek, çanta hediye etti.

Suriyeli ailelere gıda yardımı

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformunca Viranşehir'de yaşayan 100 Suriyeli aileye gıda yardımında bulunuldu.

Platform tarafından ilçeye gönderilen gıda paketleri, Viranşehir Derneğince ailelere ulaştırıldı.

Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş, kentteki sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak Suriyeli sığınmacılara sahip çıkmaya çalıştıklarını söyledi.

Toplanan yardım malzemelerini dernek üyeleriyle kapı kapı dolaşarak sığınmacılara teslim ettiklerini belirten Karadaş, her zaman mazlum ve mağdurun yanında olacaklarını kaydetti.

Suriyeli aileler de yardımlar için teşekkür etti.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title