Şanlıurfa'daki Patlayıcılarla İlgili Isparta'da İkinci Tutuklama

Şanlıurfa'daki Patlayıcılarla İlgili Isparta'da İkinci Tutuklama

22.02.2016 23:01 | Son Güncelleme: 22.02.2016 23:01
Şanlıurfa'daki Patlayıcılarla İlgili Isparta'da İkinci Tutuklama

– ŞANLIURFA'da soğan yüklü TIR'da 5.5 ton plastik patlayıcı ele geçirilmesi olayıyla bağlantılı olduğu iddiasıyla bir şüpheli daha tutuklandı.

ŞANLIURFA'da soğan yüklü TIR'da 5.5 ton plastik patlayıcı ele geçirilmesi olayıyla bağlantılı olduğu iddiasıyla bir şüpheli daha tutuklandı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri tarafından geçen yıl eylül ayında yapılan operasyonda Isparta plakalı bir TIR'da, soğan çuvalları arasına gizlenmiş 5.5 ton plastik patlayıcı ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınırken, genişletilen soruşturma kapsamında bir şüpheli de takibe alındı. Teknik ve fiziki takip sonucu A.İ.S., Isparta kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Gönen İlçesi'nin İğdecik Köyü'nde yaklaşık 20 gün önce yakalandı. Silahlı terör örgütüne üyelik ve tehlikeli madde bulundurmak ve temin etmekten arandığı belirlenen A.İ.S. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Operasyonu genişleten ekipler, olayla bağlantısı olduğu belirlenen B.E.'yi de teknik ve fiziki takibin ardından bugün kent merkezinde düzenledikleri operasyonda gözaltına aldı. Şanlıurfa Ağır Ceza Mahkemesi'nce 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma', 'tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurma veya el değiştirme' suçlarından aranan B.E., işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. - Isparta

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title