Afyonkarahisarlı Aileyi Gözyaşlarına Boğan Sahte Gelin, Tokatlı Aileyi de Dolandırmış

Afyonkarahisarlı Aileyi Gözyaşlarına Boğan Sahte Gelin, Tokatlı Aileyi de Dolandırmış

Afyonkarahisarlı aileyi evlilik vaadiyle 50 bin lira dolandırıp düğüne bir hafta kala kayıplara karışan gelinin, aynı yöntemle Tokatlı aileyi de dolandırdığı ortaya çıktı.

Afyonkarahisarlı Aileyi Gözyaşlarına Boğan Sahte Gelin, Tokatlı Aileyi de Dolandırmış

Afyonkarahisar'dan gelin almak için Şanlıurfa'ya gelen ailenin yaklaşık 50 bin lirasını dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan ve dün çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan kadın, Tokatlı bir aileyi de aynı yöntemle dolandırdığının belirlenmesi üzerine yeniden gözaltına alındı.

TOKATLI AİLEYİ DE DOLANDIRMIŞ

Tokatlı bir aile polise başvurarak, Afyonkarahisarlı Gökhasan ailesinin şikayeti üzerine yakalanan ve dün sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan İ.Ü'nün (18), bir süre önce kendilerini de dolandıran kişi olduğunu iddia etti.


DAHA ÖNCE ŞİKAYETÇİ OLMUŞLARDI

Hakkında daha önce şikayetçi oldukları ancak gerçek ismi bilinmediği için yakalanamayan şüpheli kadını, gazete ve televizyonlardaki görüntülerinden teşhis ettiklerini belirten ailenin başvurusu üzerine İ.Ü, polis ekipleri tarafından yeniden gözaltına alınarak emniyete götürüldü.


DÜĞÜNE BİR HAFTA KALA KAYIPLARA KARIŞTILAR

Afyonkarahisar'da yaşayan Satılmış Gökhasan, yaklaşık 15 gün önce, oğlu Tahsin Gökhasan'ı evlendirmek amacıyla, Şanlıurfa'daki tanıdıkları aracılığıyla tanıştıkları ve kendilerini "Halim Demir" ve kızı "Nur Demir" olarak tanıtan şüphelilere 15 bin lira başlık parası, 23 bin lira değerinde altın ve 10 bin liralık çeyiz malzemesi vermiş ancak düğüne bir hafta kala zanlılar kayıplara karışmıştı.