Şanlıurfa'da Tatlıses Sevinci
Haberler » Politika » Şanlıurfa'da Tatlıses Sevinci - Haberler

Şanlıurfa'da Tatlıses Sevinci

İbrahim Tatlıses'in, Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adayı olması, hemşerileri tarafından sevinçle karşılandı.

Şanlıurfa'da Tatlıses Sevinci

İstanbul'da silahlı saldırıya uğrayan ve tedavisine Almanya'da devam edilen ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in, Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adayı olması, hemşerileri tarafından sevinçle karşılandı. Tatlıses'in seçilmesi için her türlü çalışmayı yapacaklarını söyleyen hayranları, 'İbo meclise' sloganları atıyor. Şanlıurfalı sanatçı, uğradığı silahlı saldırı sonrası hastanede tedavi görürken AK Parti'den aday adaylığı başvurusu yapmıştı. Başbakan Erdoğan'ın da ziyaret ettiği Tatlıses, dün açıklanan listelerde AK Parti'den aday gösterilmeyince avukatı aracılığı ile memleketi Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adaylığı başvurusunda bulundu.

Tatlıses'in bağımsız aday olarak seçimlere katılacağını duyurması Şanlıurfalı hemşerileri arasında heyecana yol açtı. Halen caddelerde Tatlıses'e destek pankartları bulunan kentte, birçok kişi ünlü sanatçıya destek verdiklerini ve meclise girmesi için oy vereceklerini ifade etti. Tatlıses'in adaylık başvurusunun ardından ünlü sanatçının arkadaşları tarafından kurulan 'İbrahim Tatlıses Sevenler Derneği'nde toplanan hayranları, 'İbo meclise' sloganları attı.

İbrahim Tatlıses'in, Şanlıurfa ile bütünleşmiş bir isim olduğunu söyleyen hayranları, "İbrahim Tatlıses yıllardır her konserinde veya bulunduğu her ortamda Şanlıurfa'nın tanıtımı ve daha iyi noktalara gelmesi için çabalayan bir isimdir. Kendisi 30 yıldır Şanlıurfa'ya hizmet ediyor. Bir sanatçı olarak verdiği hizmet, bu şehre milletvekillerinden daha fazladır. Uğradığı saldırı sonrası hepimizi çok üzen medar-ı iftiharımız İbrahim Tatlıses'i, 12 Haziran'da vereceğimiz oylarla meclise taşıyacağız" dedi.

Sık sık; 'İbo meclise', 'Tatlıses meclise' sloganı atan hayranları, ünlü sanatçının bağımsız olarak seçimi kazanması için var güçleri ile çalışacaklarını da dile getirdi. Haşimiye Meydanı'nda bulunan Tatlıses pankartı önünde toplanan çok sayıda hayranı da, ünlü sanatçının seçileceğine inandığını ifade etti. Tatlıses'in Şanlıurfa'nın gururu olduğunu söyleyen vatandaşlar, "İbrahim Tatlıses, bütün Urfa'nın sevdiği ve hayranı olduğu birisidir. Onun Şanlıurfa için yaptıklarını kimse inkar edemez. Bunca yıldır memleketine hizmet eden Tatlıses'e, Şanlıurfalılar da 12 Haziran'da vereceği oylarla vefa borcunu ödeyecek ve onu meclise gönderecektir" dedi. - Şanlıurfa

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri