Şanlıurfa'da Şüpheli Paket Paniği

Şanlıurfa'da Şüpheli Paket Paniği

Şanlıurfa Valiliği Binasının Bulunduğu Cadde Üzerine Bırakılan Şüpheli Bir Paket, Polisi Alarma Geçirdi. Fünyeyle Patlatılan Paketten Çöp ve Gazete Parçaları Çıktı.

Şanlıurfa'da Şüpheli Paket Paniği

Şanlıurfa Valiliği binasının bulunduğu cadde üzerine bırakılan şüpheli bir paket, polisi alarma geçirdi. Fünyeyle patlatılan paketten çöp ve gazete parçaları çıktı.

Olay, akşam saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa Valiliği'nin bulunduğu Atatürk Bulvarı üzerinde şüpheli bir paket gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polisler, yolun dört tarafından gelen trafik akımını keserek paketin bulunduğu bölgeyi güvenlik şeridi ile çevrildi. Yoldan geçen vatandaşlar da polis tarafından uzaklaştırılırken, olay yerine bomba imha uzmanları çağırıldı. Bu sırada olay yerinin yakınında bulunan dershanedeki öğrenciler de dışarıya çıkarıldı. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları, paketi fünye ile patlattı. Kontrollü bir şekilde patlatılan karton paketin içinden çöp ve gazete parçaları çıktı. Yaklaşık yarım saat süren imha işleminin ardından Atatürk Bulvarı trafiğe açılırken, vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

(MY-MY-OK-Y)

Kaynak: İHA