Şanlıurfa'da Şüpheli Çanta Alarmı

Şanlıurfa'da Şüpheli Çanta Alarmı

Şanlıurfa'da Haşimiye Meydanı'nda Bir İşyerinin Önüne Bırakılan Şüpheli Bayan Çantası, Polisi Alarma Geçirdi. Bomba İmha Ekibi Tarafından Getirilen Robotla Patlatılan Çantadan Kağıt Parçaları Çıktı.

Şanlıurfa'da Şüpheli Çanta Alarmı

Şanlıurfa'da Haşimiye Meydanı'nda bir işyerinin önüne bırakılan şüpheli bayan çantası, polisi alarma geçirdi. Bomba imha ekibi tarafından getirilen robotla patlatılan çantadan kağıt parçaları çıktı.

Olay, bugün Haşimiye Meydanı'nda bir işyerinin önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, işyeri önüne bırakılan şüpheli bayan çantasını gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik şeridi çekerek yolu araç ve yaya trafiğine kapattı. Olayı seyredenlere polis tarafından dağılmaları konusunda uyarı yapıldı. Daha sonra olay yerine çağrılan bomba imha ekibi, minibüs içerisindeki imha robotunu aşağı indirdi. İmha robotu şüpheli çantanın yanına kadar

gitti. Bomba uzman ekipleri 3 kez "Kontrollü patlama var" diyerek vatandaşları uyardı. Şüpheli çanta, daha sonra patlatıldı. Bomba imha uzmanı, incelediği çantanın içerisinden kağıt parçaları çıktığını bildirdi.

(FÖ-FÖ-OK-Y)