Şanlıurfa'da 'Şube Müdürlüğü Sınavı' Kitapçıkları Dağıtılmaya Başlandı

Şanlıurfa'da 'Şube Müdürlüğü Sınavı' Kitapçıkları Dağıtılmaya Başlandı

Eğitim Bir Sen tarafından 'Şube Müdürlüğü Sınavı'na hazırlık için basımı tamamlanan kitapçıkların dağıtımına başlandı.

Şanlıurfa'da 'Şube Müdürlüğü Sınavı' Kitapçıkları Dağıtılmaya Başlandı

Sendika Şube Başkanı İbrahim Coşkun ayrıca uzaktan eğitim uygulamasıyla canlı ders anlatımlarının da dün itibariyle başladığını bildirdi.

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun yaptığı açıklamasında 'Taşra teşkilatı için Şube Müdürlüğü Sınavı' için sendika genel merkezi tarafından basımı gerçekleştirilen kitapçıkların Urfa'ya ulaştığını ve dağıtıma başladıklarını söyledi.

Konu ile ilgili açıklamasında ilk olarak faaliyetleri hakkında bilgiler veren Şube Başkanı Coşkun şu sözlerine yer verdi: "MEB Şube Müdürlüğü Sınavına Hazırlık Kitaplarımız Üyelerimize Ulaştırıldı. Özelde eğitim çalışanları ve genelde ülkenin tüm sorunlarına kulak kabartan, her türlü iyi niyetli süreçlere müdahil olan, sorun üretmenin karşısına çözüm bulma anlayışını yerleştiren Eğitim-Bir-Sen'in hizmetleri devam ediyor. En son imzalanan toplu sözleşmede tüm sendikaların yıllardır almaya çalıştığı ama Eğitim-Bir-Sen'in hükümetle mücadelesi sonrasında kopardığı taban aylığa zam ve öğretmenlerin vazgeçilmez alacağı olan ek ödeme konusunda çalışanlarının yüzüne güldüren sendika, hizmet sendikacılığının gereklerini yerine getirmeye devam ediyor."

SINAV 29 ARALIK'TA YAPILACAK
Üyelerinin sınavlara en etkin şekilde hazırlanabilmesi için sendika genel merkezi tarafından hazırlanan kitapların yanı sıra, il bazında kurslar düzenlediklerini de sözlerine ekleyen Coşkun, "29 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan "Taşra teşkilatı için Şube Müdürlüğü Sınavı" na hazırlık yapmak isteyen üyelerimize çalışmalarında katkı sağlamak üzere yine genel merkezimiz tarafından bastırılan 2 ciltlik kitaplarımızı dağıtmaya başladık. Üyelerimizin sınavlarda en yüksek başarıyı yakalaması için hazırlanan kitaplar konu anlatımı, çıkmış sorular ve deneme sınavlarından oluşmaktadır" dedi.

UZAKTAN EĞİTİMLE CANLI DERS ANLATIMI YAPILACAK
Coşkun ayrıca uzaktan eğitim kapsamında 5 hafta sürecek olan canlı ders anlatımına tüm üyelerini de davet ederek açıklamasını şu cümlelerle bitirdi: "Bununla beraber Türkiye'deki tüm şube ve ilçelerde online olarak canlı ders anlatımları ile en uzak merkezdeki bir kursiyerimizin dahi rahatlıkla istifade edebileceği bir uzaktan eğitim başlatıyoruz. 17 Kasım 2013 tarihinde başlayacak kursumuz 5 hafta sürecek ve canlı ders anlatımları sırasında kursiyerlerden soru alınabilecek, böylelikle etkileşimli bir ders işleme imkânı sunulacaktır. Sınavlara hazırlanacak olan tüm eğitim çalışanlarına şimdiden başarılar diliyoruz."
(Kaynak: Gazeteipekyol)