Kadın Kıyafetleriyle Saklanan Hükümlü 4 Yıl Sonra Yakayı Ele Verdi

Kadın Kıyafetleriyle Saklanan Hükümlü 4 Yıl Sonra Yakayı Ele Verdi

Şanlıurfa'da, çocuğa cinsel istismardan 14 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü, polis ekipleri tarafından kadın kıyafetleri giymiş şekilde yakalandı. Kadın kıyafetleri ve eşarp takarak 4 yıl saklandığı anlaşılan hükümlü, emniyetteki işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.

Şanlıurfa'da, 14 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası ile 4 yıldır aranan hükümlü A.K., polis ekipleri tarafından kadın kıyafeti giymiş şekilde yakalandı.

4 YIL ÖNCE YARGILANDIĞI DAVADA HAKKINDA 14 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, 'Çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından 4 yıl önce yargılandığı davada hakkında 14 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.K.'yi bulmak için çalışma başlattı. 4 yıldır bulunamayan A.K.'nin sık sık adres değiştirdiğini belirleyen polis, cezaevine girmemek için kaçan kişinin kadın kıyafetleriyle dolaştığı bilgisine ulaştı.

4 YILDIR ARANAN HÜKÜMLÜ, KADIN KIYAFETİ GİYMİŞ ŞEKİLDE YAKALANDI

Polis ekiplerinin detaylı çalışması sonunda A.K.'nin Yusufpaşa Mahallesi'nde bir evde gizlendiği bilgisine ulaştı. Sivil polis ekipleri bir süre çöpçü kıyafetleriyle takibe aldığı mahalledeki evlerden birinden kadın kıyafetiyle çıkan bir kişinin durumundan şüphelendi. Takip edilen şüphelinin yürüyüş ve davranışlarından erkek olduğu anlaşılınca polis tarafından gözaltına alındı. Kadın kıyafeti giyip eşarp takarak yıllardır kaçtığı anlaşılan A.K., sorgulanmak üzere emniyete götürüldü ve işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.

Kaynak: DHA