Şanlıurfa'da Kaçak Sigara ve Esrar Operasyonu

Şanlıurfa'da Kaçak Sigara ve Esrar Operasyonu

Şanlıurfa'da, polisin aynı gecede düzenlediği 4 ayrı operasyonda 11 bin 410 karton kaçak sigara, 19 kilo 500 gram esrar ile 12 bin 623 litre kaçak mazot ele geçirildi.

Şanlıurfa'da Kaçak Sigara ve Esrar Operasyonu

Şanlıurfa'da, polisin aynı gecede düzenlediği 4 ayrı operasyonda 11 bin 410 karton kaçak sigara, 19 kilo 500 gram esrar ile 12 bin 623 litre kaçak mazot ele geçirildi. Operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. Şanlıurfa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri aldıkları bir ihbar üzerine Şanlıurfa-Viranşehir karayolu üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda park halindeki bir kamyonda arama yaptı. Polisin kamyonda yaptığı aramada gizli bölmelere yerleştirilmiş 5 bin 300 karton kaçak sigara ele geçirdi.

Şanlıurfa-Mardin çevre yolunda durdurulan buğday yüklü bir kamyonda arama yapan polis piyasaya sürülmek üzere 6 bin 110 paket kaçak sigara buldu. Evren Sanayi sitesinde 2 ayrı işyerine baskın yapan polis 12 bin 623 litre kaçak mazot ele geçirdi. Peş peşe operasyon düzenleyen ekipler, son olarak Şanlıurfa-Diyarbakır karayolunda oluşturdukları arama noktasında Ahmet G. tarafından kiralanan otomobilin bagajında 19 kilo 500 gram esrar ele geçirildi. Uyuşturucu sevkıyatı yaptıkları belirlenen Ahmet G. ile otomobilde bulunan Sercan B., Mustafa B., polis tarafından gözaltına alındı. Emniyette işlemleri tamamlanan uyuşturucu taciri 3 şüpheli adliyeye sevk edilirken, kaçak sigarayla ilgili olarak 2 kişi hakkında ise cezai işlem uygulandı.