Şanlıurfa'da İkametgah Kavgası

Şanlıurfa'da İkametgah Kavgası

Şanlıurfa'da, Muhtardan İkametgah Belgesi Alamayan İnternet Kafe Sahibi ile Muhtarın Yakınları Arasında Çıkan Taşlı Sopalı Kavgada 18 Kişi Gözaltına Alındı.

Şanlıurfa'da İkametgah Kavgası

Şanlıurfa'da, muhtardan ikametgah belgesi alamayan internet kafe sahibi ile muhtarın yakınları arasında çıkan taşlı sopalı kavgada 18 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa merkeze bağlı Karaköprü Beldesi Karşıyaka Mahallesi'nde internet kafe açmak isteyen N.B., Karşıyaka Mahalle Muhtarı H.K.'nin yanına giderek, ikametgah belgesi almak istedi. Muhtar H.K. ise, N.B.'nin Karaköprü Karşıyaka Mahallesi'nde oturmadıklarını gerekçe göstererek ikametgah belgesi veremeyeceğini söyledi. İki taraf arasında sabah saatlerinde ikametgah belgesi yüzünden başlayan tartışma öğleden sonra da devam etti.

H.K. ile N.B. ailelerinin arasında çıkan tartışma daha sonra taşlı, sopalı kavgaya dönüştü. Kavgada ölü ve yaralı bulunmazken, kavgaya karışan toplam 18 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Polis, olayın yaşandığı yerde çok sayıda sopa ve 2 adet ekmek bıçağı ele geçirdi. Kavgada bir otomobilin de camları kırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(FÖ-ST-MEF-Y)