Şanlıurfa'da Gençler Dev Türk Bayrağı ile Yürüdü

Şanlıurfa'da Gençler Dev Türk Bayrağı ile Yürüdü

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri Çerçevesinde Harran Üniversitesi Tarafından 'Gençlik Yürüyüşü' Düzenlendi. Dev Türk Bayrağı ile Yürüyen Gençler, Şanlıurfa Sokaklarını Slogan Atarak İnletti.

Şanlıurfa'da Gençler Dev Türk Bayrağı ile Yürüdü

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Harran Üniversitesi tarafından 'Gençlik Yürüyüşü' düzenlendi. Dev Türk bayrağı ile yürüyen gençler, Şanlıurfa sokaklarını slogan atarak inletti.

Haşimiye Meydanı'ndan başlayan yürüyüş, Şanlıurfa Belediyesi önünde halk oyunları ekibinin gösterileri ile devam etti. Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, halk oyunları ekibinin arasına girerek onlarla birlikte halay çekti. Daha sonra yürüyüşe devam eden gençler, 'Türkiye', 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene', 'Bayrağa uzanan eller kırılsın', Şehitler Ölmez', Türk'üz' sloganları attı. Harran Üniversitesi öğrencilerinin de katıldığı yürüyüşe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yürüyüşe alkışlarla ritim tutan Harran Üniversitesi Rektörü İbrahim Halil Mutlu ile vatandaşlar, gençlerle birlikte 10. Yıl Marşı'nı söyledi. Türk bayrağı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dev posterinin dalgalandığı yürüyüşte gençler ve vatandaşlar, birlikte halay çekti. Ellerinde dev Türk bayrağı ile yürüyen gençler, yürüyüşü Harran Üniversitesi Yenişehir Kampüsü önünde sonlandırdı.

(MY-MY-OK-Y)

Kaynak: İHA