Şanlıurfa'da At Ölümleri Sonrası İlaçlama Çalışması Başlatıldı

Şanlıurfa'da At Ölümleri Sonrası İlaçlama Çalışması Başlatıldı

Şanlıurfa'da at ölümleri sonrası ilaçlama çalışması başlatıldı Şanlıurfa'da yarış atlarının hastalığı yayan sivrisineklerden öldüğü belirlendiŞANLIURFA - Şanlıurfa'da, son bir ayda 15 yarış atının "Batı Nil" virüsü nedeniyle öldüğünün tespit edilmesi üzerine çiftliklerde, hastalığı...

Şanlıurfa'da at ölümleri sonrası ilaçlama çalışması başlatıldı
Şanlıurfa'da yarış atlarının hastalığı yayan sivrisineklerden öldüğü belirlendi

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da, son bir ayda 15 yarış atının "Batı Nil" virüsü nedeniyle öldüğünün tespit edilmesi üzerine çiftliklerde, hastalığı yaydığı belirlenen sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması yapıldı.
Suruç Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri, safkan Arap yarış atlarının yetiştirildiği en önemli yerlerin başında gelen Şanlıurfa'da söz konusu hastalığı yaydığı belirtilen sivrisineklere karşı yoğun ilaçlama işlemi yürütüyor. Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından, il halk sağlığı ve belediye ekipleriyle at çiftçilerinde ilaçlama çalışmaları yapıldı.
Öte yandan, yetkililer çiftliklerde, yapılan ilaçlama sonrası at yetiştiricilerine, bireysel olarak da belli sürelerle bakım yapmaları gerektiğini aktardı.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.