Şanlıurfa'da 18 Özürlü Vatandaşa Akülü Araç Dağıtıldı

Şanlıurfa'da 18 Özürlü Vatandaşa Akülü Araç Dağıtıldı

Şanlıurfa'da Omurilik Felçliler Dayanışma Derneği ile Karaköprü Belde Belediyesi Tarafından, Özürlü Vatandaşlara 18 Akülü Araç Dağıtıldı.

Şanlıurfa'da 18 Özürlü Vatandaşa Akülü Araç Dağıtıldı

Şanlıurfa'da Omurilik Felçliler Dayanışma Derneği ile Karaköprü Belde Belediyesi tarafından, özürlü vatandaşlara 18 akülü araç dağıtıldı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Şanlıurfa Şubesi'ne üye özürlü 18 kişi teknolojinin son harikası olan akülü tek kişilik kullanımlı sandalye dağıtımında duygulu anlar yaşandı. Karaköprü Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan ve inşaat devam eden atölyede yapılan törene Vali Yardımcısı Salih Gelgeç, Karaköprü Belediye Başkanı Ahmet Güzel, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ekinci, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Kuş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, İş Kur İl Müdürü Vahap Tama ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri, siyasiler ve iş adamları katıldı.

Omurilik Felçliler Derneği Başkanı Habip Polat ve Karaköprü Belediye Başkanı Ahmet Güzel'in ev sahipliğinde yapılan sandalye dağıtım töreninde Mehmet Alican'a akülü sandalyesini hediye eden Vali Yardımcısı Salih Gelgeç, "Biz özürlü arkadaşlarımıza özürlü gözle bakmıyoruz. Bugün burada herkes onlara destek olmaya gelmiş. Biz Valilik olarak üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Desteklerimiz devam edecektir" dedi.

Mehmet Ayaz isimli özürlü çocuğa sandalyesini veren AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Ekinci ise, "Karaköprü'de özürlüler için çok güzel bir oluşum başlatılmış. Özürlülere iş imkanı için alt yapıya başlanmış. Biz de destek vererek bu arkadaşlarımızı inşallah meslek sahibi yapacağız. Bu konuda Karaköprü Belediye Başkanımız ve Omurilik Felçliler Derneği’ni kutlarım" diye konuştu.

Yaklaşık bir yıl önce Belediyeye ait bin 500 metrekare alanı kapsayan bir arsayı Omurilik Felçliler Derneğine hibe ederek ve kurulması planlanan atölyenin alt yapısını tamamlayan Karaköprü Belediye Başkanı Ahmet Güzel, "Bedensel engelli bu arkadaşlarla aynı havayı, aynı tabiatı paylaşıyoruz. Yarın bizim de bedensel olmayacağımızın garantisini kim verebilir? Biz onlara her türlü desteği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Omurilik Felçliler Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Habip Polat ise tören sonrası yaptığı konuşmada, dernek için yer tahsisi yapan ve desteklerini esirgemeyen Vali Yusuf Yavaşcan'a, Karaköprü Belediye Başkanı Ahmet Güzel ve İş Kur İl Müdürü Vahap Tama'ya teşekkür ettiğini söyledi.

(FÖ-OÇ-Y) 15.04.2008 17:12 TSİ