Şanlıurfa'da '15 Temmuz 2'nci Kurtuluş Savaşı' Paneli Düzenlendi

Şanlıurfa'da '15 Temmuz 2'nci Kurtuluş Savaşı' Paneli Düzenlendi

Şanlıurfa'da '15 Temmuz 2'nci Kurtuluş Savaşı' paneli düzenlendiŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile bir gazete tarafından Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda '15 Temmuz 2'nci Kurtuluş Savaşı' konulu panel düzenlendi.

Şanlıurfa'da '15 Temmuz 2'nci Kurtuluş Savaşı' Paneli Düzenlendi

Şanlıurfa'da '15 Temmuz 2'nci Kurtuluş Savaşı' paneli düzenlendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile bir gazete tarafından Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda '15 Temmuz 2'nci Kurtuluş Savaşı' konulu panel düzenlendi. Panele; Vali Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve vatandaşlar katıldı.

Panelin açılışında konuşan Vali Güngör Azim Tuna, şunları söyledi

15 Temmuz'dan sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti daha önce hiç olmadığı kadar daha bağımsızdır. İçerisindeki ihanet şebekelerini hızlı bir şekilde temizleyerek kendisini durdurmak isteyenlere en güzel cevabı 15 Temmuz'da vermiş ve bundan sonra da aynı ruhla Çanakkale ruhunun bir benzeri olan 15 Temmuz ruhuyla yoluna emin adımlarla devam edecektir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise milletin bayrak sevgisi ile tankların başını döndürdüğünü ifade ederek, Ülke olarak 258 şehit verdik. Şanlıurfalı olarak 4 şehidimiz oldu ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin aileleri de bu günkü panelimize katıldı ve biz bu günü şehitlerimizin sayesinde yaşadığımızın bilincindeyiz farkındayız. Bu memleket çok bedel ödedi ve ödemeye de devam ediyoruz. 15 Temmuz sadece bir yönetim değişikliğine yönelik bir hareket değildir. 15 Temmuz bu ülkeyi işgal etmeye yönelik, başka ülkelerin emir ve komutası altına almaya yönelik bir harekettir ve bu ülkeyi geçmişten koparmaya yönelik bir hareketti diye konuştu.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz'da şehit olanların yakınlarına plaket verildi. Panelde Serdar Arseven, Bayram Zilan, Ahmet Zeki Gayberi ve Sabiha Doğan tarafından konuşmalar yapıldı.

Kaynak: DHA