Şanlıurfa'da '1. Gap Sinema Günleri'ne Yoğun İlgi

Şanlıurfa'da '1. Gap Sinema Günleri'ne Yoğun İlgi

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Şanlıurfa Belediyesi İşbirliğinde Organize Edilen '1. Gap Türk Sinema Günleri' Devam Ediyor. Şair Nabi Kültür Merkezi'nde Gerçekleştirilen Açılış Kokteyli ile Start Alan Sinema Günleri, Kapsamında, Senaryosunu İsmail Doruk'un Yazdığı, Başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Cem Özer'in Paylaştığı 'Ademin Trenleri' Adlı Film Gösterime Girdi.

Şanlıurfa'da  '1. Gap Sinema Günleri'ne Yoğun İlgi

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Şanlıurfa Belediyesi işbirliğinde organize edilen '1. GAP Türk Sinema Günleri' devam ediyor. Şair Nabi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen açılış kokteyli ile start alan Sinema Günleri, kapsamında, senaryosunu İsmail Doruk'un yazdığı, başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Cem Özer'in paylaştığı 'Ademin Trenleri' adlı film gösterime girdi. Filme Şanlıurfalıların ilgisi yoğun oldu.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Yücetepe, sosyal ve kültürel etkinliklere büyük önem verdiklerini kaydederek, GAP Türk Sinema Günleri'ne gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını ifade etti. Sinema Günleri kapsamında, bugün senaryosunu Süreyya Önder'in yazdığı, başrollerini Özgü Namal, Cezmi Baskın, Nazmi Kırık, Umut Kurt, Meral Okay, Dilber Ay, Oktay Kaynarca, Bahri Beyat'ın yaptığı 'Beynelminel' ve senaryosunu Kubilay Tunçel ve Abdullah Oğuz'un yazdığı, başrollerini Özgü Namal, Murat Han ve Talat Bulut'un başrollerini paylaştığı 'Mutluluk' filmi oynayacak.

Yarın ise saat 16.00'da senaryosunu Reha Erdem'in yazdığı, başrollerini Özkan Özen, Ali Bey Kayalı, Elit İşcan, Bülent Emin Yarar, Taner Birsel'in paylaştığı 'Beş Vakit' ile saat 18.30'da senaryosunu Onur Ünlü'nün yazdığı, başrollerini Haluk Bilginer, Özgü Namal ve Ragıp Savaş'ın paylaştığı 'Polis' filmi, ücretsiz olarak gösterime girecek.

Kaynak: CHA