Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Açıklaması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Açıklaması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Filistin’in başkenti Kudüs’te İsrail askerleri tarafından Filistinli vatandaşlara yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Açıklaması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Filistin'in başkenti Kudüs'te İsrail askerleri tarafından Filistinli vatandaşlara yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Şanlıurfa Şubesi'nce bin yetim ve öksüze yönelik Cumhuriyet sosyal tesislerinde bir program düzenlendi.

Programda yetim ve öksüzlerin gönüllerince bir gün geçirmeleri sağlanırken çeşitli ikramlarda bulunuldu. Yetim ve öksüz çocuklarla bir araya gelen Çiftçi'ye Şanlıurfa İHH Şube Başkanı Behçet Atilla eşlik etti.

"Kudus'te Filistinlilere yönelik yapılan tüm olayları kınıyoruz"

Burada bir konuşma yapan Çiftçi, "Müslüman kardeşlerimiz Kudüs'te şehit oluyor. Biz Kudüs'te yaşanan olayları Müslümanlar olarak kınıyoruz. İsrail'de Amerikan Büyükelçiliğinden dolayı elinde silah olmayan sivilleri kendi toprağında, kendi devletine sahip çıkan Filistinli kardeşlerimizi katletmelerini lanetliyoruz. Bizler Müslümansız, Allah'ımız, Peygamberimiz ve Kitabımız birdir. Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir. Herkesin hakkı ve hukuku uluslararası hukuk güvencesi altındadır. Kudüs Filistin'indir ve Filistinlilerin olarak kalacak. Kudüs Filistin'in başkentidir herkes bunu böyle bilsin. Dün şehir dışında olmama rağmen Allah razı olsun Şanlıurfalı hemşerilerimiz bir araya geldiler ve tepkilerini dile getirdiler. Biz Müslüman'a yapılan her türlü zulme karşıyız, oranın hakkı Filistinli kardeşlerimize aittir" dedi.

"Her zaman yetim ve öksüzlerimize sahip çıkıyoruz"

"Her zaman yetim öksüzlerimize sahip çıkıyoruz" diyen Çiftçi, "Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ve İHH tarafından düzenlenen programımızda hep birlikte pikniğe geldik. Bin çocuğumuza hem annelik hem de babalık yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Hepiniz hoş geldiniz, hepinizi çok seviyoruz, bugün gönlünüzce oynayın ve güzelce pikniğin keyfini çıkartın. Burada yetim kardeşlerimizle bir aradayız. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Her zaman yetimlerimiz ve öksüzlerimizle beraberiz. Her zaman destek veren Sivil Toplum Örgütlerimize ve büyükşehir belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz" diye konuştu. - ŞANLIURFA

Kaynak: İHA