Şanlıurfa Belediyesi'nin Meclis Toplantısında DTP ve Ak Partililer Arasında Gerginlik Yaşandı

Şanlıurfa Belediyesi'nin Meclis Toplantısında DTP ve Ak Partililer Arasında Gerginlik Yaşandı

Şanlıurfa Belediyesi Meclis Toplantısında Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile DTP ve Ak Partili Meclis Üyeleri Arasında Gerginlik Yaşandı.

Şanlıurfa Belediyesi'nin Meclis Toplantısında DTP ve Ak Partililer Arasında Gerginlik Yaşandı

Şanlıurfa Belediyesi Meclis toplantısında Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile DTP ve AK Partili meclis üyeleri arasında gerginlik yaşandı.

Gündem maddelerinin görüşüldüğü Şanlıurfa Belediyesi Toplantı Salonu'nda yapılan meclis toplantısında gergin anlar yaşandı. DTP'li Belediye Meclis üyeleri Ahmet Doğan, Hidayet Eldem, İmhan Paksüt, Cemal Babaoğlu ve Vahap Genç, "Temmuz ayında yeni otogarın temelinin atılmaması, karpuz üreticilerine kesilen ceza makbuzlarında usulsüzlük bulunduğu iddiaları ve temizlik şirketi tarafından zabıta olarak çalıştırılan 50 personelin neden zabıta kadrosuna alınmadığı" konularının cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi. Soru önergesinin oy birliği ile reddedilmesinin ardından Başkan Fakıbaba ile salonda bulunan DTP'li üyeler arasında sözlü tartışma başladı.

DTP'li üyeler, uygulamaların demokrasiyle bağdaşmadığını ve kabul edilemez kararlar olduğunu belirterek salonu terk etmek istedi. DTP'lilerin salonu terk ettiğini gören Başkan Fakıbaba, onlara yönelik eleştirilerde bulunarak "Sizin demokrasi anlayışınızı bütün halk, bütün Şanlıurfa çok iyi biliyor" dedi. Fakıbaba'nın bu sözleri üzerine sözlü sataşmalar devam etti. Bu sırada Belediye Başkanı salona güvenlik görevlisi çağrılmasını istedi. Gelişmeler üzerine tartışmaya bu kez AK Parti Belediye Meclis Üyesi Mehmet Moğol da katıldı. Moğol, belediye başkanı Fakıbaba'nın tutumunu eleştirerek salona polisi istemediğini söyledi. Moğol bu sözlerinden sonra belediye başkanının üzerine yürüdü. Sinirlenen Moğol'un, Fakıbaba'nın üzerine yürümesiyle ortam bir anda elektriklendi. Bunun üzerine toplantı salonunda bulunan AK Partili meclis üyeleri Moğol'u sakinleştirdi. Yaşanan gerginlik üzerine toplantı, Başkan Fakıbaba'nın, oturuma 10 dakika ara vermesi ile sona erdi.

Kaynak: CHA