Şanlıurfa Bakan Çelik: Et Spekülatörlerin Heveslerini Kursağında Bıraktık /ek

Şanlıurfa Bakan Çelik: Et Spekülatörlerin Heveslerini Kursağında Bıraktık /ek

Bakan Çelik: Et spekülatörlerin heveslerini kursağında bıraktık /EKTESİSLERİN TOPLU TEMELİ ATILDIOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Şanlıurfa'da yapılacak...

Bakan Çelik: Et spekülatörlerin heveslerini kursağında bıraktık/EK

TESİSLERİN TOPLU TEMELİ ATILDI

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Şanlıurfa'da yapılacak 764 milyon lira yatırım bedelli 12 tesisin toplu temel atma törenine katıldı. İftar programıyla birlikte yapılan törende, alanda toplanan vatandaşlara hitap eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yeni yatırımlar yapacakları söyledi, kente yapılan yatırımları anlattı.

Birbiri ardından müjdeli yatırımları açıklayan Bakan Erdoğlu, kalabalık alkışlamayınca şunları söyledi:

"Şanlıurfa bakın Viranşehir karşınızda alkışlamıyor musunuz? Hükümetimiz Şanlıurfa'ya çok büyük önem veriyor. Biz hükümet olarak Şanlıurfa'ya şu ana kadar 34 milyar lira yatırım yaptık. Helal olsun size ne yapılsa azdır. Bugün yine Hilvan ve Suruç'un içme suyu meselesini halletmek için karar aldık. Hayırlı olmasını diliyorum. Suruçlular, burada yok galiba size dünyanın en büyük yaptırımını yaptık. Şu ana kadar 2 milyar lira sizindir. Evet Siverek, alanda Siverek de yok galiba, Hilvan siz de yoksunuz burada. ya kardeşim böyle olmaz. İftar saati anladık da, bu kadar olmaz yani."

Bakan Eroğlu, konuşmasının ardından toplu temel atma için butona bastı.

Tören alınanı sonradan gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ise, Türkiye'nin çevresindeki ülkelerde ciddi sorunlar yaşandığını ifade ederek, "Irak yetmiyordu, Suriye eklendi. Şimdi de bütün Ortadoğu, İslam alemi Katar merkezli bir şekilde ciddi sıkıntılarla karşı karşıya. Bakanlarımız ilerde Şanlıurfa'ya gelecek ve sorunları nasıl çözeceklerini değerlendirecekler. İlk olarak Orman ve Su İçleri Bakanımız Veysel Eroğlu geldi, teşekkür ediyoruz. Ortadoğu ciddi sıkıntılar içinde. Hesaplar büyük, iyi düşünün. Şanlıurfalılar Ortadoğu'da dönen dolapları iyi bilir. Entrikalara karşı duruşumuz sağlam olacak. Dünyada 800 milyon aç insan, 2 milyar açlık sınırında insan var. Şanlıurfa'nın kıymetini bilin. Dünya açlıkla karşı karşıya, Şanlıurfa hasat zamanı, bereket fışkırıyor. Kıymetini bilelim. Toprağımız kıymetli, sele vermeyeceğiz, yele vermeyeceğiz, ele de vermeyeceğiz. Ramazan ayı arınma ayı, aç kalma ayı değil. Ramazan ayı servis bakım aydır. Hem madden, hem de manen arınma ayıdır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından okunan dualarla Bakanlar Faruk Çelik ile Veysel Eroğlu, tören alanında kurulan masalarda protokol üyeleriyle birlikte iftar açtı. Şanlıurfa'daki temaslarını tamamlayan bakanlar geldikleri özel uçakla kentten ayrıldı.