Şanlıurfa: Anayasa Mahkemesi Başkan ve Üyeleri Şanlıurfa'da

Şanlıurfa: Anayasa Mahkemesi Başkan ve Üyeleri Şanlıurfa'da

Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, Başkan Vekili Haşim Kılıç ile Üyeler, Şanlıurfa Gezilerinin İkinci Gününde Birecik ve Halfeti'den Sonra Tarihi Harran İlçesi'nde İncelemelerde Bulundu.

Şanlıurfa: Anayasa Mahkemesi Başkan ve Üyeleri Şanlıurfa'da

Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, Başkan Vekili Haşim Kılıç ile üyeler, Şanlıurfa gezilerinin ikinci gününde Birecik ve Halfeti'den sonra tarihi Harran İlçesi'nde incelemelerde bulundu.

Harran Kalesi'nde Kaymakam Vekili Muhammet Aktaş, Belediye Başkanı İbrahim Özyavuz tarafından karşılanan Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu ve beraberindekiler, bölge hakkında bilgiler aldı. Tarihi kaleyi uzaktan incelemekle yetinen Tuğcu ve beraberindekiler daha sonra Harran'da devam eden kazı alanını gezdi, dünyanın ilk İslam Üniversitesi'nin kalıntılarına baktı. Burada Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Muharrem Oral'dan bilgi alan başkan Tuğcu ve üyeler, ilçeye hakim bir tepeden güneşin batışını izledi. Başkan Vekili Haşim Kılıç, güneşin batışını izledikten sonra yanındakilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkan Tuğcu ve beraberindekiler daha sonra ilçenin konik kubbeli evlerini gezdi. İşletmeye açılan konik kubbeli evlerin sahibi Halil Özyavuz tarafından karşılanan Anayasa Mahkemesi Başkanı Tuğcu, yöreye has kıyafet giydi, mırra içti. Konik kubbeli evlerde incelemelerde bulunan Başkan Tuğcu, yöresel kıyafetlerle fotoğraf çektiren üyeleri ilgiyle izledi.

Bir süre daha Harran İlçesi'nde kalan Anayasa Mahkemesi heyeti, daha sonra Şanlıurfa'ya döndü. Geceyi Şanlıurfa'da geçirecek olan Anayasa Mahkemesi heyetinin Salı günü Mardin'e gidecekleri öğrenildi.