Sanık Doktor Yakınlarından Gazetecilere Çirkin Saldırı

Sanık Doktor Yakınlarından Gazetecilere Çirkin Saldırı

Manisa'nın Turgutlu İlçesinde Rüşvet, Resmi Evrakta Sahtecilik, Devleti Zarara Uğratmak ve Niteli Dolandırıcılık Suçlarına Adı Karışan ve Cezaevine Gönderilen Doktor, Eczacı ve Eczacı Kalfalarının Sayısı, Son 5 Tutuklama ile Birlikte Toplam 18 Oldu. Tutuklu Yakınları Mahkeme Çıkışında Gazetecilere Saldırarak Yaralanmalarına Sebep Oldu.

Sanık Doktor Yakınlarından Gazetecilere Çirkin Saldırı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde rüşvet, resmi evrakta sahtecilik, devleti zarara uğratmak ve niteli dolandırıcılık suçlarına adı karışan ve cezaevine gönderilen doktor, eczacı ve eczacı kalfalarının sayısı, son 5 tutuklama ile birlikte toplam 18 oldu. Tutuklu yakınları mahkeme çıkışında gazetecilere saldırarak yaralanmalarına sebep oldu.

Turgutlu Cumhuriyet Savcılığı'nın izniyle Manisa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube ile Turgutlu Emniyet Müdürlüğü'nün Mayıs ayında düzenlediği operasyon kapsamında, aralarında doktor, eczacı ve eczacı kalfalarının bulunduğu 11 kişi, rüşvet, resmi evrakta sahtecilik, devleti zarara uğratmak ve nitelikli dolandırıcılık suçlarını işlediği iddiası mahkemeye çıkarılmış ve tutuklayarak cezaevine göndermişti. Devam eden operasyonda 2 eczacı daha yakalanarak tutuklanmış ve sayı 13'e yükselmişti.

Soruşturmayı sürdüren savcılığın talimatıyla 3 doktor bir eczacı ile bir eczacı kalfası daha yakalanarak gözaltına alındı. Dr. O.D. (49), Dr. L.O. (41), Dr. V.D. (38), eczacı A.Ö. (29) ve eczacı kalfası S.Y. (33) çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Böylece operasyonun başladığı günden buyana cezaevine gönderilen kişi sayısı 18'e yükseldi.

Tutuklananan son 5 kişinin adliyeden çıkışı sırasında, orada bekleyen sanık yakınları görüntü almaya çalışan gazetecilere saldırdı. Yaklaşık 6 kişi tarafından darp edilen bazı muhabirler ufak sıyrıklar ile kurtulurken, İHA Muhabiri İlker Uyar'ın fotoğraf makinesini yere atarak kıran şahıslar, daha sonra Uyar'ı darp ederek, tüm gazetecilere dakikalarca tehditler savurdular. Yaşanan arbadede yaralanan İHA Muhabiri İlker Uyar ile yerel bir gazetede çalışan Barış Bardakçı isimli muhabir Turgutlu Devlet Hastanesi'nden darp edildiğine dair adli sağlık raporu aldılar. Turgutlu Emniyet Müdürlüğü'nde ifade veren muhabirler, saldırganlardan şikayetçi oldular.

Yaşanan çirkin saldırıyla ilgili bastın toplantısı düzenleyen Turgutlu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Balıca, saldırıyı kınadıklarını ifade etti.

(İU-ÖA-EY-Y)