Sandıklı'dan Kısa Kısa - Haberler
Haberi Paylaş

Sandıklı'dan Kısa Kısa

AA - Haberler | Yerel
Sandıklı'dan Kısa Kısa

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede yeni evlenen çiftlere Kur'an-ı Kerim, namaz hocası ve İslam'da evlilik kitap seti hediye ediyor.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede yeni evlenen çiftlere Kur'an-ı Kerim, namaz hocası ve İslam'da evlilik kitap seti hediye ediyor.

Nikah merasimi sonrası evlenen çiftlere İslami konularda yardımcı olacak eserlerin verildiğini belirten Çöl, elinden geldiği sürece nikah merasimlerine katıldığını söyledi.

Çöl, "Dünya evine giren yeni çiftlerin kıyılan nikahlarından sonra Sandıklı Belediyesi olarak hediyeleri olduğunu ve bu hediyelerin yeni evlenen çiftlerin evlilik hayatlarına rehberlik etmesi ve Sandıklı Belediyesi olarak bir hatıra olması münasebetiyle takdim ettiğimiz hediyelerdir. Tüm yeni evlenen çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Mutluluğunuz daim olsun" dedi.

Sandıklı'ya büyük ödül

Haziran ayında Sandıklı ilçesine bağlı Celiloğlu Köyü'nde çekilen kısa film, katıldığı ilk festivalden ödül ile döndü.

1932 yılında yaşanan gerçek bir hikayeyi konu edinen filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Sandıklılı Hüdai Ateş yaptı. Çekimler ve kurgu esnasında sekiz kişilik ekibin çalıştığı kısa filmde, bir çok dönem kostümü ve atlar kullanıldı.

Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası'nın (BSTO) katkılarıyla hazırlanan 7 Velayet Kısa Film Festivaline katılım oldukça yoğun oldu.

Senaryo dalında 7, kısa film kategorisinde ise 4 filme ödül verilen festivalde, Hüdai Ateş'in yönetmenliğini yaptığı kısa film "Emir Yukarıdan" ikincilik ödülüne layık görüldü.

Kaymakam Arıcan, Hüdai Kaplıcaları yolunu inceledi

Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan, İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Öztopbaş ve Mevlüt Özaydın ile yapımı devam eden Hüdai Kaplıcalarındaki yol yapım çalışmalarını inceledi.

Yol yapım çalışmaları nedeniyle Hüdai Kaplıcalarına ulaşım, Koçhisar köyü üzerinden sağlanıyordu.

Çalışmaları yürüten işçileri ziyaret eden Arıcan, bilgi aldı.

Kaymakam Arıcan, Kurban Bayramı öncesi yolun bir bölümünün hizmete girmesinin beklendiğini ifade etti.

Kaymakam Arıcan ve İGM Üyeleri köylerdeki çalışmaları inceledi

Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan, İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Öztopbaş ve Mevlüt Özaydın, Sandıklı köylerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kusura Köyü'ne yapılacak olan düğün salonu alanını inceleyen Kaymakam Arıcan ve beraberindekiler, buradan Alagözde yapımı tamamlanan köy fırınını, Kozvan Köyü'nde restorasyonu devam eden köy camisini ve Sorkun ile Saltık köyleri arasında İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden ikinci kat asfalt satıh kaplama çalışmalarını inceledi.

Köylerde vatandaşlarla sohbet eden Arıcan, çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, vatandaşlara hayırlı olması dileklerini iletti.

Kaymakam Arıcan, kan bağışı tırını ziyaret etti

Sandıklı Kaymakam Faik Arıcan, Hükümet Konağı önünde kurulan Türk Kızılayı Kan Bağış tırını ziyaret etti.

Sağlıklı insanların kan vermesi gerektiğini belirten Arıcan, "Bugün başkasına lazım olan kan, belki de bir gün bizler veya yakınlarımıza lazım olacaktır" dedi.

Bu yüzden kan bağışında bulunmanın önemli olduğunu ifade eden Arıcan, duyarlı vatandaşların gösterdiği ilgi için teşekkür ederek, "Unutulmamalıdır ki bir damla kan bir hayat kurtarır. Hükümet konağımız önünde kurulan Kızılay Kan Bağış tırı gönüllü kan bağışı yapacak vatandaşlarımızı bekliyor" diye konuştu.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500