Sancaktepe Belediyespor, Soner Demirtaş ile Yollarını Ayırdı

Sancaktepe Belediyespor Kulübü, 2020 yılına kadar anlaşması bulunan milli güreşçi Soner Demirtaş'ın sözleşmesini feshetti.

Sancaktepe Belediyespor, Soner Demirtaş ile Yollarını Ayırdı

Sancaktepe Belediyespor Kulübü, 2020 yılına kadar anlaşması bulunan milli güreşçi Soner Demirtaş'ın sözleşmesini feshetti.

Kulüpten yapılan açıklamada, Soner'in, kulübün bilgisi dışında yurt dışındaki müsabakalara katılması ve Türkiye Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası öncesinde kulübü izinsiz olarak terk etmesinin sözleşmesinin feshedilmesine neden olduğu bildirildi.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Kulübümüz sporcusu Soner Demirtaş bilgimiz haricinde yurt dışında düzenlenen lig karşılaşmalarına katılmıştır. Konu kulübümüze intikal ettikten sonra kendisiyle yapılan görüşmelere rağmen defaatle yurt dışında müsabakalara katılmaya devam etmiştir. Söz konusu sporcu geçen aralık ayında da Adana'da düzenlenen Türkiye Büyük Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası'na gidiş günü kulübü izinsiz olarak terk etmiştir. Bu olayın ardından defaatle aranmasına rağmen cevap verme gereği dahi duymayıp, takımını ve takım arkadaşlarını bu önemli müsabaka öncesi yalnız bırakarak, sporcu ahlakına uygun olmayan davranışlarda bulunmuştur. Söz konusu sporcuyla kulübümüzün hiçbir bağı kalmamıştır."

2016 Rio Olimpiyatları'nda erkekler serbest stil 74 kiloda bronz madalya kazanan Soner Demirtaş ise kulübün açıklamasının ardından Instagram hesabından konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Kulübümle 2020 yılına kadar sözleşme imzalamıştım. İmza attığım tarihten önce Almanya'daki güreş ligleriyle anlaşma yapmıştım. Bu yarışmalara gittiğimden kulübümün haberi vardır. Adana'da düzenlenen Türkiye Büyük Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası'na katılmamamın nedeni maaşlarımın ve söz verilen ödüllerin verilmemesidir. Beni tanıyan herkes kişiliğimi, karakterimi ve sözüme sadık bir insan olduğumu bilir. Kendi hatalarınızı ve verdiğiniz sözleri yerine getiremeyip, suçu bu ülkenin yüz akı olan bir sporcuya yüklemeyi bırakmalısınız."

Kaynak: AA