Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın Antalya Temasları

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın Antalya Temasları

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sigortacılık Bölümü ile Organize Sanayi Bölgesi Anadolu Teknik Lisesi'nin Açılışını Yaptı. Mesleki Eğitimin Önemine Değinen Bakan Çağlayan, Antalya'daki Sanayi ve Ticaret Sektörü Temsilcilerinin de Sorunlarını Dinledi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın Antalya Temasları

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sigortacılık Bölümü ile Organize Sanayi Bölgesi Anadolu Teknik Lisesi'nin açılışını yaptı. Mesleki eğitimin önemine değinen Bakan Çağlayan, Antalya'daki sanayi ve ticaret sektörü temsilcilerinin de sorunlarını dinledi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, ATSO Meclis Toplantısı'nın ardından Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksekokulu bünyesinde bulunan Sigortacılık Bölümü'nün açılışını yaptı. Açılış öncesi öğrencilere seslenen Bakan Çağlayan, "Sigortacılık Türkiye'de önemi yeni kavranan bur meslektir. Zamanla daha önemli hale geleceğine inanıyorum" dedi. Öğrencilerle birlikte sınıfları gezen Bakan Çağlayan ardından Organize Sanayi Bölgesi Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin açılışını yaptı.

Türkiye'de mesleki eğitimin arttırılması gerektiğini söyleyen Bakan Çağlayan, "Avrupa'da meslek okullarına gidenlerin oranı yüzde 75 iken Türkiye'de bu oran bu yıl yüzde 35'e ulaşmıştır. Türkiye'de işsizlik yoktur. Yetişmiş eleman sıkıntısı vardır. İşverenler kalifiye eleman bulamamaktan yakınıyor. Bu kalifiye elemanlar meslek okullarından yetişecektir" dedi.

Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi'nin açılışın yaptıktan sonra Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na yeniden gelen Bakan Çağlayan burada sektör temsilcileri, oda başkanları ve ilçelerden gelen temsilcilerin sorunlarını dinledi.

(SE-ÖK-Y)

Kaynak: İHA