Sanayi Ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün: Sanayi Ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün:

Sanayi Ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün: Sanayi Ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün:

'osb Sorunlarına Ortak Çözüm Yolları Aradık'

Sanayi Ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün:
Sanayi Ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün:
16.06.2010 23:19 | Son Güncelleme: 16.06.2010 23:19

'OSB SORUNLARINA ORTAK ÇÖZÜM YOLLARI ARADIK'

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) başkanları ve bölge müdürleriyle yaptığı toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, OSB'de yaşanan sorunlara ortak çözüm yolları arandığını söyledi.

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde, Gebze Oragnize Sanayi Bölgesi'ndeki Tadım Jale Yücel Teknik Lise ve Endüstri Meslek lisesi ziyareti sonrasında Kocaeli'nde 13 Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanları ve Genel Müdürleriyle birlikte genel bir değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantının ardından yaptığı açıklamada OSB'lerde yaşanan sorunlara ortak çözüm yolları arandığını söyleyen Bakan Nihat Ergün:

"Değerlendirme toplantımızda, OSB'nin durumu, işleyişte meydana gelen aksaklıklar, yapılması gerekenler, onların ve bizlerin yapması gereken işleri konuştuk. Bazı işbirliği konuları var. OSB ile birlikte Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirecekleri konular var. Bunlardan bir tanesi Dilovası'ndaki kavşak sorununun birlikte çözülmesi, ortak arıtma tesislerinin yapılması, ortak ulaşım sistemlerinin oluşturulması, mesleki eğitim ile ilgili OSB'ye düşen bazı sorumluluklar var. Ayrıca OSB çalışanlarının yerleşim, konut sorunlarını ele aldık. Bu bölgedeki planlamaları da bu sorunları çözecek şekilde gerçekleştirecek adımları da hep birlikte atacağız" dedi.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Sanayi Ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün: Sanayi Ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün: - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 18:21:35. #1.14#
title