Sanayi Sitesi Esnafından Başkan Posbıyık'a Tepki

Sanayi Sitesi Esnafından Başkan Posbıyık'a Tepki

27.09.2013 16:15 | Son Güncelleme: 27.09.2013 16:15
Sanayi Sitesi Esnafından Başkan Posbıyık'a Tepki

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Kışla Sanayi Sitesi esnafları, sanayi sitesi yollarının asfaltlanmasından dolayı Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve ekibine teşekkür için program düzenleyip pide ikram edildi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Kışla Sanayi Sitesi esnafları, sanayi sitesi yollarının asfaltlanmasından dolayı Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve ekibine teşekkür için program düzenleyip pide ikram edildi. Programda, söz alan sanayi sitesi esnaflarından Namık Durak, Belediye olarak sanayi sitesine 7 yıldır hizmet gelmediğini ve sanayi sitesinin belediyenin tekelinde olmadığını söyleyip tepki gösterdi.

Sanayi sitesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Mehmet Peker, sanayi sitesinin asfaltlanmasından dolayı Başkan Halil Posbıyık'a teşekkür etti. Halil Posbıyık ise konuşmasında, asfalt çalışması için ön hazırlıkların yapıldığını ve 150 hurda aracın sanayi sitesinden kaldırılmasının ardından asfaltlama çalışmasının da tamamlandığını söyledi.

Başkan Posbıyık'ın konuşmasının ardından söz alan esnaflardan Namık Durak, sanayi sitesinin 7 yıldır hizmet görmediğini ve diğer mahallelerden gelen sel sularının sanayi sitesinde ki bir çok esnafı mağdur ettiğini söyledi. Sanayi sitesi içerisinde yapılan caminin tapusu için de 9 aydır belediyeye ruhsat için gittiklerini kaydeden Durak, "Ben belki bir defa kendim için bir şey istedim. O sizinle benim aramda olan bir konuydu. Ama maalesef bu sanayiye hizmet veremediniz. Bu sanayi sizin tekelinizde 7 sene sel felaketine uğradı. Hiç gelip sanayi esnafına bu sel sularının nerden geldiğinizi sordunuz mu? Doruk'tan, İnallı'dan, Yarma'dan gelen sel suları sanayinin içine girdi. Bu vatandaşların zararlarını kim karşıladı. Hiç kimse. Asfalt yapmak, Allah razı olsun güzel bir şey. Ama bunu yapmak zorundasınız. Belediyenin önü de sanayi gibi delik deşik olsaydı ben size çok hak verirdim. 9 aydır ruhsat vereceğiz, buranın tapusunu vereceğiz diyerek belediyeyi su yolu yaptım. Bugün öğrendim ki imar müdürlüğünde ruhsat veren arkadaş, caminin belediye tapusu içerisinde olduğunu ve tapusunun belediyeye çıkacağını söyledi. Bu topluma söyleyebiliyor musunuz ki bu cami sanayi sitesinin öz ve öz malıdır? Bu müjdeyi verebiliyorsanız ne mutlu. Geri kalan her şeye silgi çekeceğim. Burada çekilen fotoğraflar ve konuşulanlar burada kalıyor. Basın bunu bilsin. Demokrasi budur." şeklinde tepkisini dile getirdi.

Namık Durak'ın konuşmasının ardından Başkan Posbıyık, "Ben sizinle konuşmak için gelmedim. Pide yemeye geldim. Konuşmanı yap. Ondan sonra ben de cevap vereyim. Ben senin için gelmem zaten. Zamanım yok. Hepinize en derin saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. Hayırlı olsun diliyorum. Yapılacak olan hizmetleri biz nasıl yapacağımızı biliriz. Kanun ve yasalar neyi emrediyorsa ona göre öyle salvo atışlara da prim vermeyiz. Vız gelir tırıs gider. Biz doğruları yapmaya devam edeceğiz. Hepinize saygılar sunuyorum" diyerek alandan ayrılmak istedi.

Başkan Halil Posbıyık'ın arabasına bindiği sırada esnaf Namık Durak bir kez daha caminin tapusu için Başkan Posbıyık'tan söz vermesini istedi. Posbıyık'ın sanayi sitesinden ayrılmasıyla program sona erdi.

Sanayi Sitesi Esnafından Başkan Posbıyık'a Tepki
Sanayi Sitesi Esnafından Başkan Posbıyık'a Tepki
Sanayi Sitesi Esnafından Başkan Posbıyık'a Tepki

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title