Sanatçı Zara'ya Hemşehrilik Beratı
Haberler » Güncel » Haber

Sanatçı Zara'ya Hemşehrilik Beratı

Kütahya Belediyesi Tarafından 'Hemşehrilik Beratı' Verilen Ünlü Sanatçı Zara, Törende Gözyaşlarına Hakim Olamadı. Bir Süre Önce Kütahya Belediye Meclisi'nin Aldığı Karar Gereği, Kentin Fahri Hemşehrisi İlan Edilen Zara İçin Belediye Kültür Sarayı'nda Ödül Takdim Töreni Düzenlendi.

Sanatçı Zara'ya Hemşehrilik Beratı

Kütahya Belediyesi tarafından 'hemşehrilik beratı' verilen ünlü sanatçı Zara, törende gözyaşlarına hakim olamadı. Bir süre önce Kütahya Belediye Meclisi'nin aldığı karar gereği, kentin fahri hemşehrisi ilan edilen Zara için Belediye Kültür Sarayı'nda ödül takdim töreni düzenlendi.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, sanatçı Zara'nın on parmağının onunda da hüner olduğunu dile getirerek, "Kütahya kadirşinanstır. Bu memlekete hizmet edenleri asla unutmaz. Sanatçı Zara da şehrimize hizmet etmiştir. Bu sebeple, Kütahya Belediye Meclisi'nin aldığı karar gereği Zara artık hemşehrimizdir" dedi.

Kütahya yöresine has ağır işlemeli elbiseyle sahneye çıkan Zara'nın hemşehrilik beratı, araştımacı-yazar ve Kütahya Evliya Çelebi Kültür, Hizmet, Tarihi Eserleri Onarma Derneği Fahri Başkanı Mehmet Dumlu tarafından takdim edildi. Bu arada, Dumlu'nun kendisiyle ilgili söylediği sözlerden etkilenen Zara, gözyaşlarına hakim olamadı.

Kendisine hemşehrilik beratı verilmesi sebebiyle çok etkilendiğini ifade eden Zara, "Artık ben de Kütahyalıyım. Bana bu ödülü layık görenleri asla unutmayacağım. Hayatım en anlamlı ödülünü aldım" diye konuştu.

Zara, tören sonrası salonu dolduran yaklaşık 500 kişiye yeni ve eski şarkılarını seslendirdi.

(EFE-EŞ-SN-SN-Y)