Sanatçı Yeliz Yeşilmen Artvin'de

Sanatçı Yeliz Yeşilmen Artvin'de

Artvin'de Düzenlenen Konserde Sahne Alan Pop Müziği Sanatçısı Yeliz Yeşilmen, Sahne Öncesi Ünlü Boğa Güreşlerinin Yapıldığı Kafkasör Yaylasını Gezerek Film Yapımcılarına, Aşk Filmleri İçin Doğa Harikası Olan Yaylada Çekilmesi İçin Öneride Bulundu.

Sanatçı Yeliz Yeşilmen Artvin'de

Artvin'de düzenlenen konserde sahne alan pop müziği sanatçısı Yeliz Yeşilmen, sahne öncesi ünlü boğa güreşlerinin yapıldığı Kafkasör yaylasını gezerek film yapımcılarına, aşk filmleri için doğa harikası olan yaylada çekilmesi için öneride bulundu.

Esnaf Tolga Altunkaya ve yerel gazete sahibi Tolga Gül tarafından organize edilerek Artvin'e getirilen sanatçı Yeliz Yeşilmen, sahne öncesi, daha önce ayının saldırısını ve yaşadığı korku dolu anını tekrar yaşamak için Kafkasör dağını dolaştı. Yeşilmen, cep telefonu ile çektiği ayının görüntülerine bakarak yaşadığı olayı bir kez daha anlattı. Öncelikle Karadeniz aşığı olduğunu ve yöreye de aşık olduğunu belirten Yeşilmen, "Herkesin bu yörenin gezip görmesi gerektiğini ve bir çok kişinin yörenin

güzelliğinden haberdar olmadığını düşünüyorum. Zorlu bir yolculuk ve virajları yoruyor, devletin biraz daha sahip çıkarsa ve yolları düzettirilmesi halinde, doğa tüm yorgunlukları atıyor" dedi.

"Yetkililerin, yaptığımız tatlı eleştirinizi kayda alırlar" diyen Yeşilmen, "Ayı saldırısından korkmadım ancak vahşi havyaları yakından görme fırsatını buldum ve telefonuma kayıt aldım. Burada da o vahşi havanı görmek isterdim. Burada da değişik bir yaratığı görmek isterdim. Yabanın havyanın korunması gerekir. Sahip çıkılmadığı sürece gelecek nesilsilere gösterebileceğimiz doğa canlısı kalmayacak" diye konuştu.

Yeşilmen, teklif yapılması halinde Artvin'i tanıtımı için her zaman hazır olduğunu söyledi. Yeşilmen, bu doğa harikasının romantik bir aşk filmi çekilmesi için bire bir yer olduğunu belirterek, film ve kaset yapımcılarına önerilerde bulundu. Yeliz Yeşilmen, Artvin'e has yiyecekleri görünce diyetini bozarak hamurlu yiyecekleri yedi ve Artvin hamuruna da yufka açtı.

Artvin dağlarını ve sokaklarını dolaşan Yeliz Yeşilmen, Elit Restoran Bar'da verdiği konserle hayranlarını coşturdu.

(ZA-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA