Sanatçı Polislerin Sergisine Büyük İlgi
Haberler » Kültür Sanat » Haber

Sanatçı Polislerin Sergisine Büyük İlgi

Diyarbakır'da Mesailerinden Arta Kalan Zamanı Sanatla Uğraşarak Geçiren Polis Memurlarının Açtığı Resim Sergisi Büyük İlgi Görüyor. 5 Polis Memurunun Yağlıboya, Karakalem ve Ebru Çalışmalarından Oluşan 45 Tablonun Yer Aldığı Sergi, Sanatseverlerin İlgi Odağı Oldu.

Sanatçı Polislerin Sergisine Büyük İlgi

Diyarbakır'da mesailerinden arta kalan zamanı sanatla uğraşarak geçiren polis memurlarının açtığı resim sergisi büyük ilgi görüyor. 5 polis memurunun yağlıboya, karakalem ve ebru çalışmalarından oluşan 45 tablonun yer aldığı sergi, sanatseverlerin ilgi odağı oldu.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün, Polis Teşkilatı'nın 165. yıl kutlamaları kapsamında düzenlediği etkinlikler devam ediyor. Şehrin farklı bölgelerinde stantlar açarak vatandaşa her konuda yardımcı olan Emniyet, bünyesinde personelin yaptığı çalışmalardan da sergi açtı.

Sur ilçesinde bulunan tarihi Dağkapı Burcu'ndaki serginin açılışını Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam ve çok sayıda davetli beraber yaptı. Vali Mutlu ve beraberindekiler resimleri inceleyerek, polis memurlarından tablolar hakkında bilgi aldı.

Vali Mutlu, güvenlik güçlerinin iş yoğunluğuna rağmen sanatla uğraşmasının fevkalade sevindirici olduğunu söyledi. Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam ise memurların resimlerini tek tek inceledi. Bir zamanlar resim sanatıyla uğraştığını anlatan Sağlam, memurların resim yaparak bütün yorgunluğu attıklarına inandığını dile getirdi.

Sağlam, sergiye gezerken, kendisinin karakalem resmini çizen Emniyet Amiri Ertan Kartal'a teşekkür etti. Vali Mutlu ile Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, yağlı boya çalışmaları sergilenen Güvenlik Şube'de görevli polis memuru Satı Emici'yi de tebrik etti. Emici, daha çok stres atmak için başladığı sanatı her geçen gün geliştirdiğini dile getirdi.(CİHAN)