Sanatçı Özcan Deniz, Yeni Filmi "Sarıkamış Beyaz Hüzün" İçin İddialı Konuştu
Haberler » Güncel » Haber

Sanatçı Özcan Deniz, Yeni Filmi "Sarıkamış Beyaz Hüzün" İçin İddialı Konuştu

Sarıkamış Allah-u Ekber Dağları'nda Donarak Şehit Olan 90 Bin Askerin Anısına Ocak Ayında Çekimleri Başlayacak Olan "Sarıkamış Beyaz Hüzün'" Filminin Başrol Oyuncusu Özcan Deniz, Cıbıltepe'nin En Doruk Noktasına Dikilen Türkiye'nin En Büyük Bayrağının Açılış Törenine Katılmak İçin Geldiği Kars'ta, "Bu Filmle İnşallah Bu Gönül Borcunu Ödeyeceğiz" Dedi.

Sanatçı Özcan Deniz, Yeni Filmi

Sarıkamış Allah-u Ekber Dağları'nda donarak şehit olan 90 bin askerin anısına Ocak ayında çekimleri başlayacak olan "Sarıkamış Beyaz Hüzün'" filminin başrol oyuncusu Özcan Deniz, Cıbıltepe'nin en doruk noktasına dikilen Türkiye'nin en büyük bayrağının açılış törenine katılmak için geldiği Kars'ta, "Bu filmle inşallah bu gönül borcunu ödeyeceğiz" dedi.

Türk Bayrağı'nın açılış törenine katılmak için Kars'a gelen sanatçı Özcan Deniz, Ocak ayında Kars'ta çekimi yapılacak olan "Sarıkamış Beyaz Hüzün" adlı filmle ilgili iddialı açıklamalarda bulundu. "Burada aslında sanatçı kimliğimle bulunmuyorum" diyen Özcan Deniz, "Sarıkamış gerçeğini yüreğinde taşıyan bu toprağın bir genci olarak buradayım. Ve bu filmde inşallah bu gönül borcumuzu ödeyeceğiz. Tabi ki bu hepimizin el birliğiyle olacak. Çünkü sonuçta o dönem yaşananlar aslında hepimizi ilgilendiriyor.

Belki benim ailemde, belki değil mutlaka vardır. Dedelerimde o savaşta o acı gerçeği yaşamış insanlardandır. O yüzden bir genç olarak, bir sanatçı olarak bu sorumluluğumu yerine getirmek için buradayım. Bu film inşallah Ocak ayıda çekilecek. Daha sonra da vizyona girecek ve hak ettiği ilgiyi de görecek" diye konuştu.

"Sarıkamış Beyaz Hüzün" filmine öncülük yapan Sarıkamış Dayanışma Derneği Başkanı Bingür Sönmez'e teşekkür eden Özcan Deniz, "Burada olmak, bu bayrağın burada dikildiğine şahit olmak çok güzel bir duygu. Buraya çıkarken teleferikle değil araçla çıktık. Ve yolun ne kadar bozuk olduğuna şahit oldum. Bingür hoca o yolun ne kadar zor olduğunu hep anlatıyordu. Bu bayrağın buraya ne zor şartlarda çıktığını anlatıyordu. Kendim çıkarken bir kere daha şahit oldum. Gerçekten de zor şartlarda buraya çıkmış. Bunu

buraya dikmek oldukça meşakkatli bir şey. Bu emanete ordumuzun en iyi şekilde bakacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Sarıkamış Harekatı'nın anlatılacağı ve sanatçı Özcan Deniz'in başrolde oynayacağı "Sarıkamış Beyaz Hüzün" adlı film, bugüne kadar yapılan en iddialı filmler arasında yerini alacak. Filmde Fikret Kuşkan, İsmail Hacıoğlu, Güven Kıraç, Altan Erkekli'nin rol alacağı öğrenildi. Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova ise İhsan Paşa'yı, Sarıkamış Dayanışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez ise filmde bir doktoru canlandıracak.

Toprak Otel'de bir süre dinlenen Özcan Deniz, burada Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden ve Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu ile sohbet etti. Hayranlarıyla birlikte fotoğraf da çektiren Özcan Deniz, Sarıkamış ilçe merkezine giderek tarihi ve turistik yerleri inceledi.

(BA-İRT-OMR-Y)