Sanatçı Aykut Oray, Zonguldak'ta Film Çekiyor

Sanatçı Aykut Oray, Zonguldak'ta Film Çekiyor

Ünlü Sanatçı Aykut Oray, Bir Madencinin Hayatının Anlatıldığı Kısa Metrajlı Filmde Oynamak Üzere Zonguldak'a Geldi.

Sanatçı Aykut Oray, Zonguldak'ta Film Çekiyor
04.02.2007 15:42 | Son Güncelleme: 04.02.2007 15:42

Ünlü sanatçı Aykut Oray, bir madencinin hayatının anlatıldığı kısa metrajlı filmde oynamak üzere Zonguldak'a geldi.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü'nde öğrenim gören bir öğrencisinin, madencinin yaşımını anlatan kısa metrajlı bir film çektiğini belirten Aykut Oray, kendisinin de bu filmde rol aldığını ifade etti.

Türkiye'de çok iyi oyuncular olmasına rağmen ucuza film çekmek isteyenler nedeniyle bu kişilerin hak ettiği maddi değeri alamadığını söyleyen Oray, reyting kaygılarının da yapılan birçok başarılı işe darbe vurduğunu kaydetti. Bazı çevrelerin, insanları rayting kaygısıysa belli bir yöne çekmeye çalıştığını belirten Oray, "İnsanları birbiriyle kavga ettirerek reyting sağlamaya çalışıyorlar. Türkiye'de reyting incelemesi 70 milyon insanı kapsamaz. Bugün TRT'nin dışında Anadolu'da hangi kanal izleniyor? Belediye başkanlarının eşlerinin izlediği diziye göre değişir. Belediye başkanının hanımı nereye isterse çanağın konumu oraya göre değişir. Bu kadar basit bir olay" dedi.

(SD-AK-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title