Sanat Dünyasından ve Futbolculardan 'Sen de Karanlığa Işık Tut' Projesine Destek - Haberler
Haberi Paylaş

Sanat Dünyasından ve Futbolculardan 'Sen de Karanlığa Işık Tut' Projesine Destek

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Genel

Sanat dünyasından ve futbolculardan 'Sen de Karanlığa Işık Tut' projesine destek Sivas'ta görme engelliler için yapılması planlanan okul için 'Sen de Karanlığı Işık Tut' sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı Kampanyaya sanat dünyasından ve futbolculardan destek geldiSİVAS - Sivas'ta...

Sanat dünyasından ve futbolculardan 'Sen de Karanlığa Işık Tut' projesine destek

Sivas'ta görme engelliler için yapılması planlanan okul için 'Sen de Karanlığı Işık Tut' sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı

Kampanyaya sanat dünyasından ve futbolculardan destek geldi

SİVAS - Sivas'ta görme engelliler için yapılması planlanan okul için 'Sen de Karanlığı Işık Tut' sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyaya sanat dünyasından ve futbolculardan destek geldi.

Sivas'ta 58 girişimci tarafından kurulan Sivas Gelişim Platformu (SİVGEP), eğitim alanında hazırladığı projeyi hayata geçirmek için çalışmalarına başladı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sivas Valiliği ile imzalanan protokol kapsamında Sivas'a 5 dönüm araziye 3 kattan oluşan 12 derslikli Görme Engelliler Okulu projesi hazırlandı. Okulun yapımı için 'Sen de Karanlığı Işık Tut' sloganıyla kampanya başlatıldı. Kampanyaya sanatçılar Metin Şentürk, Bülent Serttaş, Mustafa Özarslan ve Sivassporlu futbolcular destek verdi.

Sivas Gelişim Platformu Başkanı Buğra Arslan yaptığı açıklamada, "Platformumuz 17 Ocak 2017 tarihinde Sayın Valimiz Davut Gül'ün destekleriyle Sivas'a 10 derslikli görme engelliler okulu yaptırmak üzere Sivas için çalışan eğitim alanında ekonomi, sosyal, sanat, kültürel alanlarda proje üretmek için Sivas için doğan bir sivil toplum kuruluşu haline gelerek 9 arkadaşımızın gönül vermesiyle 58 Sivas sevdalısının da bir araya gelmesiyle kurulan bir platformdur. Platformumuz ilk projesi olan eğitim alanındaki projemiz görme engelliler okulu gerekli Sivas Valiliği ve derneklerinden izinler alınarak 1 Haziran 2017 tarihinden itibaren olmak üzere 5 milyon liralık yardım toplama iznimiz çıkmış bulunmaktadır. Bu kapsamda neler yapabiliriz diye çalışmalar başlattık ve yardım kutularımızı Sivas'a marketlerde restoranlarda iş yerlerinde Sivas halkımızın hizmetine sunduk. Allah nasip ederse 2 yıl içinde yapıp bitireceğimiz, tamamlayacağımız okul projemiz şu an 58 üyemizin de çalışması ile birlikte en kısa sürede temel atma töreni düzenlenecektir" dedi.

"Türkiye'de ilk olacak"

Görme engelliler okulu hakkında bilgi veren Arslan, "Sivas merkezde Kılavuz Mahallesi'nde 5 dönüm arazi üzerine 3 kat olarak nasip olursa en kısa sürede inşaatına başlanıp yapılacaktır. Okulumuz da her türlü eğitimin görülebileceği Sivas ve ilçeleri şehir dışının da öğrencinin gelebileceği son model teknolojilerle yapılacak. Bu okulun yaklaşık maliyeti 4.7 milyon TL'dir. Bu maliyetin bir kısmını Sivas Gelişim Platformu olarak biz üstleneceğiz diğer kısmını da başlattığımız projelerle alacağımız yardımlarla tüm Sivas halkını bu projeye davet ederek hep birlikte el ele vererek bu projenin üstesinden geleceğiz. Şehir dışından ve yurt dışından da yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın yardımlarına açığız ilerleyen zamanlarda SMS sistemimiz SMS ile yardım sistemimiz açılacaktır. Gerekli sanatçılarla görüşülmektedir, yine konserlerimiz düzenlenecektir yardım gecelerimiz ve esnaf ziyaretlerimiz olacaktır" diye konuştu.

Sanat Dünyasından ve Futbolculardan 'Sen de Karanlığa Işık Tut' Projesine Destek

Sanat Dünyasından ve Futbolculardan 'Sen de Karanlığa Işık Tut' Projesine Destek

Sanat Dünyasından ve Futbolculardan 'Sen de Karanlığa Işık Tut' Projesine Destek

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title