San Francısco'da St. Patrıck's Day Festivaline Büyük İlgi

San Francısco'da St. Patrıck's Day Festivaline Büyük İlgi

Bu Sene 156.'sı Kutlanan İrlandalılar'a Özgü St. Patrick's Day Festivali, ABD'nin California Eyaletine Bağlı San Francisco Şehrinde 10 Binlerce Kişinin Katılımıyla Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı.

San Francısco'da St. Patrıck's Day Festivaline Büyük İlgi

Bu sene 156.'sı kutlanan İrlandalılar'a özgü St. Patrick's Day festivali, ABD'nin California eyaletine bağlı San Francisco şehrinde 10 binlerce kişinin katılımıyla büyük bir coşkuyla kutlandı.

Hemen herkesin yeşil giydiği festivalde İrlandalılar'a özgü danslar ve çeşitli gösterilere yer verildi. Festivalde farklı milletlerden katılım olması nedeniyle, çeşitli kültürlere özgü marş ve oyunlara da yer verildi. San Francisco'nun ana caddelerinden Market Street'te başlayan festival yürüyüşü, belediye binasına gelindiğinde oldukça kalabalık bir kitleye ulaştı. Çevreye, çocukların ve ailelerin eğlenebileceği standlar ve oyun alanları kuruldu. Ayrıca canlı konser verilerek İrlanda dansı yapıldı.

Organizasyon Direktörü Francis Solarosa, "Tüm San Francisco ve Bay Körfezi'nden 250 bin kişinin katılmasını bekliyoruz. İrlanda kültürünü ve geleneklerini sergiliyoruz. Burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Her ırk ve kültürden katılımcılar var. San Francisco Bay Körfezi'nde 1 milyonun üstünde İrlandalı yaşamakta. Şuan burada mükemmel bir atmosfer oluşmuş durumda" diye konuştu.

Öte yandan festivalde Çinliler'e ait, üzeri kapatılmış yemek satışı yapılan standda aniden rüzgarın çıkmasıyla ufak bir facia atlatıldı. Rüzgara dayanamayan büyük çadırlar müşterilerin olduğu bölüme devrildi. Kısa süreli bir panik yaşanırken, olayda yaralanan olmadı.

(TC-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA