Samsunspor Eski Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Mutlu'dan Fatih Uraz'a Cevap

Samsunspor Eski Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Mutlu'dan Fatih Uraz'a Cevap

Samsunspor Eski Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Mutlu'dan Fatih Uraz'a Cevap
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor

1989 Yılında Malatyaspor Deplasmanına Giderken Havza İlçesinde Trafik Kazası Geçiren Samsunspor'un Kafile Başkanı Olan ve O Dönem Futbol Şube Sorumlusu Görevini Yapan Mustafa Mutlu, Geçen Günlerde Kazadan Sonra Samsunspor'un Kendilerine Sahip Çıkmadığı Yönünde Bir Televizyon Programında Açıklamalarda Bulunan Samsunspor Eski Kalecisi ve Kocaelispor Teknik Direktörü Fatih Uraz'ı Eleştirdi.

1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken Havza İlçesinde trafik kazası geçiren Samsunspor'un kafile başkanı olan ve o dönem Futbol Şube Sorumlusu görevini yapan Mustafa Mutlu, geçen günlerde kazadan sonra Samsunspor'un kendilerine sahip çıkmadığı yönünde bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Samsunspor eski kalecisi ve Kocaelispor Teknik Direktörü Fatih Uraz'ı eleştirdi.

Samsunspor Nuri Asan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Samsunspor Futbol Şubesi eski Sorumlusu Mustafa Mutlu, bir televizyon programında Samsunspor'un vefasızlık yaptığı yönünde açıklamalarda bulunan Samsunspor eski kalecisi Fatih Uraz'ı 18 yıl önce yaşanmış kazanın yarasını kazımakla suçladı.

Mutlu, 1989 yılında Samsunspor'un Malatyaspor deplasmanına giderken geçirdiği kaza sonrasında devletten 3 milyar lira yardım aldığını bu paranın kuruşu kuruşuna hesabı bulunduğunu söyledi. Yıllardır bu konunun istismar edildiğini anlatan Mutlu, kazadan sonra Samsunspor'un geleceğini devletten gelen 3 milyar ile kurtardıklarını ifade etti.

18 yıl sonra Fatih Uraz'ın kaza ve sonrası hakkında yaptığı açıklamaları ahlaki bulmayan Mutlu, şöyle konuştu: "Fatih Uraz'ın Tanju Çolak'ı çekemediği için gündeme gelmek arzusu ile böyle açıklamalarda bulunduğunu biliyorum. Çünkü Fatih, Tanju ile oynadığı dönemlerde de onu çekemiyordu. 'Tanju kaç para alırsa bende onu isterim' gibi garip bir yapısı vardı. Şimdi de Tanju Çolak'ın A2 Milli Takımı teknik direktörlüğüne geçmesi Fatih Uraz da yara oluşturdu"

18 yıl önce Futbol Şube Sorumlusu iken Samsunspor'un yaptığı harcamaları tek tek yazdığı defteri basın mensuplarına gösteren Mustafa Mutlu, sözlerine şöyle devam etti: "Biz devletten gelen 3 milyar lira ve Samsunlulardan toplanan 980 milyon destekle futbolcularımıza ilaç, para yardımı yaptık, artan para ile Samsunspor'un ligde tutunabilmesi için transfer yaptık. Kazadan sonra Fatih Uraz'ın elinde sağ tarafına yatamaz raporu olmasına rağmen bizim kalecimizdir diye sahip çıkmak için Radaca gibi dünyada ünlü bir kaleciye 180 milyon verirken kendisine 250 milyon lira vermek istedik. Ama o yardım parasının 500 milyonunu istedi. Biz de vermeyince takımdan ayrıldı. Biz bunları kimseye anlatmadık ama yıllar sonra onun bu tür açıklamalarda bulunmasına çok üzüldüm"

(İG-SA-MFS-HO-S)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title