Samsunspor, Artık Rakip Yedek Kulübesinin Arkasına Taraftar Almayacak

Samsunspor "Küfür etme, futbolu kirletme" projesiyle sahalarında yapacakları maçlarda rakip takımın teknik heyet ve yedek kulübesinin arkasındaki tribünde taraftar bulundurmama kararı aldı.

Samsunspor Kulübü, "Küfür etme, futbolu kirletme" adı altında proje başlattı. TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Samsunspor'un kulüp yönetimi, uygulamaya konulan proje kapsamında sahalarında yapacakları maçlarda rakip takımın teknik heyet ve yedek kulübesinin arkasındaki tribünde taraftar bulunmaması kararı aldı. Karar kapsamda bu alanda kombinesi bulunan taraftarlara stadyumun başka bölgelerinden yer verilecek. Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, yaptığı açıklamada, Samsunspor olarak maç günlerinin şölen havası içinde geçmesini arzu ettiklerini söyledi.

"BASKI VE HAKARET İSTEMİYORUZ"

Rakip takımın yedek kulübesindeki futbolcuların oturdukları yerin arkasını seyirciden arındıracaklarını belirten Uyanık, şöyle devam etti:

"Rakip takımın futbolcu ve teknik ekibine yönelik psikolojik baskı, küfür veya hakaret istemiyoruz. Yedek kulübelerinin arkasındaki tribünlerde bilet satılmışsa bile o biletleri iptal edeceğiz. Bilet alan taraftarımıza başka bölümden yer vereceğiz. Hiçbir taraftarımız rakip takımın yarım metre üst tarafında onlara küfretmeyecek."

"GÜZEL OLAN HERŞEY TAKLİT GÖRÜR"

Başkan Uyanık, projenin başarılı olması için çalışacaklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Güzel olan her şey taklit görür. Bizim, 'Tüm Türkiye'de böyle olsun.' diye iddiamız yok ama bunu kendi taraftarımız içinde uygularsak diğer takımların da uygulayacağına inanıyorum. Böyle olursa tribünlere daha çok kadın ve çocuk taraftar çekebiliriz. Futbol herkes için bir sevda. Futbol ile küfrün bağdaşacak hiçbir yanı yok. Takımını desteklemenin küfür haricinde pek çok yolu var. Küfür hiçbir takıma fayda sağlamaz. Aynı zamanda küfür, ayıp ve günah bir şey. İnsanlığa yakışmayan bir şey. Biz de bundan uzak duracağız."

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.