Samsunspor'da Yönetim Krizi Devam Ediyor

Samsunspor Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Ersöz, Yönetim Kurulu'nun Gayri Hukuki Davranışlar Yaptığını İleri Sürerek, "Bu Davranışlar, Samsunspor'un Ne Duruma Getirildiğinin Gerçek İspatıdır" Dedi.

Samsunspor'da Yönetim Krizi Devam Ediyor

Samsunspor Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Ersöz, Yönetim Kurulu'nun gayri hukuki davranışlar yaptığını ileri sürerek, "Bu davranışlar, Samsunspor'un ne duruma getirildiğinin gerçek ispatıdır" dedi.

23 Şubat'ta Olağan Genel Kurul'a giderek yeni yöneticilerini seçen Samsunspor'da, yönetim krizi bir türlü bitmek bilmiyor. İşadamı İbrahim Ersöz Yönetim Kurulu'na seçildikten sonra 'İstifa etti' denilerek kamuoyunu bilgilendiren Samsunspor, şimdi de ellerinde resmi bir istifa dilekçesi olmadığı için İbrahim Ersöz'ün Yönetim Kurulu üyeliğinin devam ettiğini kendisine bildirdi. Yaşanan bu gelişmeler üzerine yazılı bir açıklama yapan Samsunspor Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Ersöz, yönetimin gayri hukuki davranışlar yaptığını ileri sürerek, "Bu davranışlar, Samsunspor'un ne duruma getirildiğinin gerçek ispatıdır. Şayet sözlü istifa oluyorsa Kulüp Başkanı Mazhar Başoğlu neden hala başkan? Ben ve iki yönetici arkadaşımın yanında, bana başkanlık teklif edildiğinde 'Sabah basın toplantısı yapıp istifamı açıklıyorum. Ben yokum' demişti. Şimdi bu mantıkla Mazhar Başoğlu da istifa etmiş sayılmıyor mu? Böyle büyük bir kulübün yöneticilerinin, kendilerini haklı çıkarmak adına SMS mesajlarına sığınmaları çok daha üzücüdür. SMS mesajında insanların niyetlerini nasıl anlayacaksınız? SMS'i çeken kişinin şahsıma olan olumlu ya da olumsuz tavrını nereden bileceksiniz? Benden bire bir istifa dilekçesi almadan nasıl böyle bir hükme varabiliyorsunuz? Bu aceleniz niye?" ifadelerini kullandı.

"HUKUK HİÇE SAYILDI"

Samsunspor yönetiminin, kendisiyle ilgili yaptığı gayri hukuki işlemlerin hiçbir dayanağı olmadığına da değinen İbrahim Ersöz, "Yönetim Kurulu'ndan ayrılmak istediğim gazetecilere söylendi diyorsunuz. Hayır, basın sözcünüz, Yönetim Kurulu'ndan kesin istifa ettiğimi açıkladı. Bildiğim kadarıyla bir yönetim kurulu üyesi istifa etse dahi, istifa dilekçesi Yönetim Kurulu'nda tartışılır. Yönetim Kurulu'ndaki üyeler de onaylarsa istifa yürürlüge girer. 21 üyeli Samsunspor Kulübü'nde zannetmiyorum ki her arkadaş, oradaki sayısı bir elin parmağını geçmeyecek insanlarla aynı düşünsün. Şayet bu kadar istifa etmeme meraklı olanlar vardı, bence sabırlı davransalardı belki arzu ettikleri olabilirdi. Böylece bu kadar Samsun kamuoyunda deşifre olmazlardı. Samsunspor Kulübü, hiçbirimizin tapulu malı ya da çiftliği değildir. 'Biz yaptık oldu' demenizle olmuyormuş. Bakın hukuk kurulunuz size ne diyor. 'Yazılı dilekçesi kulübe ulaşmadığından, yönetim kurulu üyeligi devam eder.' Burası Türkiye Cumhuriyeti, hukuk devleti yani. Muz Cumhuriyeti değil. 19 Mart 2007 tarihli yazınız, 21 Mart 2007 tarihinde fax yoluyla elime ulaştı. Basın sözcünüz, basın toplantısında kafasına göre ya da başkanın talimatı ile istifamı açıklıyor da neden 20 Mart 2007 tarihinde, hukuk kurulunun kararı basın mensupları kanalıyla tüm Samsunlu hemşehrilerimiz ile paylaşılmıyor?" dedi.

(KÇ-KÇ-ÖK-S)