Samsung, En Büyük Isırığın Peşinde
Advertisement

Samsung, En Büyük Isırığın Peşinde

Samsung, En Büyük Isırığın Peşinde
Teknokulis - Haberler | Teknoloji

Akıllı telefon pazarında zirve rekabeti iyice kızışıyor. Sahne sırası Samsung’un.

Hasan Genç - - Apple ilk iPhone modelini piyasaya sürdüğü 2007 yılı yazında piyasada yalnızdı. Apple, iPhone'a kadar telefon üreticisi bile değildi. Telefon üreticilerinin duruma uyanması ile rekabet kızışmaya başladı. Duruma ilk uyananlardan birisi Samsung oldu. Peş peşe piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleri ile iPhone rüzgarından yararlanmak istedi. Samsung'un Galaxy S serisi Android telefonlar arasında büyük başarı yakaladı. 3 Mayıs 2012'de Londra'da tanıtılan Galaxy S3 modeli, Samsung için bir dönüm noktası oldu. Samsung, Apple'ı geçemese de aradaki farkı kapatmayı başardı. Apple'ın iPhone 5 ile tüketicinin gözünde fark yaratacak bir yenilik sunamaması farkın azalmasında etkili oldu.

Şimdi sıra tekrar Samsung'ta. Gözle ekran kaydırma ve pil tüketimini önemli oranda azaltan yeni bir ekran teknolojisi ile sahne alması beklenen Galaxy S4 modeli için geri sayım başladı.

Samsung, 14 Mart Perşembe 19: 00'da (TSİ 15 Mart Cuma 02: 00) tarihinin en büyük tanıtım organizasyonunu New York'ta düzenliyor. Ünlü Times Square Meydanı'ndaki Radio City Music Hall'de gerçekleşecek lansman, aynı anda dev ekranlardan canlı olarak yayınlanacak. Bugüne kadar Grammy müzik ödülleri ve dünya starlarının konserlerine ev sahipliği yapmış Radio City Music Hall'de ilk kez bir telefon lansmanı gerçekleşecek. IDC verilerine göre hazırlanan aşağıdaki grafik, Apple ve Samsung arasındaki rekabeti özetliyor. Bugüne kadar elmayı iki kez ısırmayı başaran Samsung, en büyük ısırığı almanın peşinde.

Samsung, Apple'ın anavatanı ABD'nin en önemli noktalarından birisi kabul edilen Times Square'de rakibine meydan okuyacak. Bakalım, Samsung bu sefer Apple'ı yakalayıp geçmeyi başarabilecek mi?

Hasan Genç - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

Kaynak: Teknokulis

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title