Samsun: Usta Öğreticilerin Talepleri

Samsun: Usta Öğreticilerin Talepleri

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir ile Görüşen Usta Öğreticilik Görevini Yapmış Bayanlar, Taleplerini İlettiler.

Samsun: Usta Öğreticilerin Talepleri

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir ile görüşen usta öğreticilik görevini yapmış bayanlar, taleplerini ilettiler.

AK Parti il başkanlığında geçmişte usta öğreticilik görevini yapmış bayanlarla bir araya gelen Cemal Yılmaz Demir, kadro ve geçmişe dönük sosyal güvenliklerle ilgili düzenleme taleplerini dinledi. Demir, bayanların çeşitli vesilelerle milli eğitim bünyesinde usta öğretici görevini yapmış, önümüzdeki yıllarda mümkünse kadro araştırması yapmak ve sosyal güvenlik açısından geri dönük emeklilik hakkı elde etme konusunda bir girişim için geldiklerini söyledi. Usta öğreticilerinin taleplerini dinlediğini belirten Demir, "Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde girişim yapacağız. Arzu edilen talepleri gerçekleştirmeye çalışacağız. Usta öğreticilerin sorunlarının çözümlenebilmesine yönelik bir gayret göstereceğiz. Taleple şuan çalışan usta öğreticilere de fayda sağlamak istiyorlar. Hem istihdam hem de sosyal güvenlik açısından uygun bir zemin oluşturmaya çalışıyorlar. Konuyla ilgili çalışmayı Ankara'da sürdüreceğim" dedi.

(MD-SA)