Samsun: Tecavüz Zanlısı Sahte Metafizik Uzmanı Tutuklandı

Samsun: Tecavüz Zanlısı Sahte Metafizik Uzmanı Tutuklandı

Samsun'da, Kendisini Metafizik Uzmanı Olarak Tanıtıp Tedavi Amaçlı Yanına Gelen Üniversite Öğrencisi Genç Kızın Kahvesine İlaç Katarak Tacizde Bulunduğu İddia Edilmesi Üzerine Yakalanan ve Cep Telefonunda Başka Kızlara Ait Çıplak Fotoğraf ve Tecavüz Görüntüleri Ele Geçtiği İddia Edilen Şahıs, Çıkarıldığı Nöbetçi Mahkeme Tarafından Tutuklandı.

Samsun: Tecavüz Zanlısı Sahte Metafizik Uzmanı Tutuklandı

Samsun'da, kendisini metafizik uzmanı olarak tanıtıp tedavi amaçlı yanına gelen üniversite öğrencisi genç kızın kahvesine ilaç katarak tacizde bulunduğu iddia edilmesi üzerine yakalanan ve cep telefonunda başka kızlara ait çıplak fotoğraf ve tecavüz görüntüleri ele geçtiği iddia edilen şahıs, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Hakkındaki suçlamayı kabul etmeyen sahte metafizik uzmanı İ.Ö'nün cep telefonu kayıtlarında başka bayanlara ait çıplak fotoğraf ve tecavüz görüntüsü bulunduğu iddia edildi. Şahsın Isparta'da da 4 ayrı üniversite öğrencisine aynı şekilde tacizde bulunup hatta tecavüz edip görüntüsünü çektiği ve şahıslardan şantaj yoluyla para sızdırdığı ileri sürüldü. Antalya polisi tarafından da 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarından arandığı ifade edilen İ.Ö. ile Samsun'da kendisine yer temin etmede yardımcı olduğu iddia edilen üniversite öğrencisi L.Ç, Samsun Adliyesi'ne sevk edildi. Ancak, savcı, olayın organize olup olmadığının araştırılması için İ.Ö. ile L.Ç'yi Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne gönderdi. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu'nda 2 gün süren soruşturma sonrasında L.Ç. ve İ.Ö, bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edildi. İ.Ö, savcıya ifade vermek için odaya girdiği sırada fenalık geçirdi. Gazi Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak burada yaklaşık 2 saat müşahede altında tutulduktan sonra Samsun Adliyesi'ne yeniden çıkartılan İ.Ö. ve L.Ç, savcıya ifade verdikten sonra her ikisi de tutuklanmaları için nöbetçi sorgu mahkemeye sevk edildi. Saat 21.45 sıralarında mahkemede sorgulanmaları tamamlanan L.Ç, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, İ.Ö. ise tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Kaynak: İHA