Samsun Seyyar Satıcılık Yapan ve Gaybubet Evinde Yakalanan Fetö Şüphelisi Adliyeye Sevk Edildi

Samsun Seyyar Satıcılık Yapan ve Gaybubet Evinde Yakalanan Fetö Şüphelisi Adliyeye Sevk Edildi

Seyyar satıcılık yapan ve gaybubet evinde yakalanan FETÖ şüphelisi adliyeye sevk edildiSAMSUN'da polisin yaptığı FETÖPDY operasyonunda örgütün gaybubet evinde yakalandığı iddia edilen öğretmenlikten ihraç edilen İbrahim Halil K. bugün adliyeye sevk edildi.

Seyyar satıcılık yapan ve gaybubet evinde yakalanan FETÖ şüphelisi adliyeye sevk edildi

SAMSUN'da polisin yaptığı FETÖPDY operasyonunda örgütün gaybubet evinde yakalandığı iddia edilen öğretmenlikten ihraç edilen İbrahim Halil K. bugün adliyeye sevk edildi.

Samsun'da öğretmen olan İbrahim Halil K. FETÖPDY soruşturması kapsamında bir süre önce meslekten ihraç edildi. İhraç edilmesinin ardından sokaklarda seyyar satıcılık yapan şüphelinin ByLock kullandığı tespit edilerek hakkında yakalama emri çıkarıldı. İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı ortak çalışmada İbrahim Halil K.'nın örgütün canlılığını korumak için oluşturduğu gaybubet evinde saklandığı belirlendi. 6 gün önce eve baskın yapan polis şüpheliyi gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu tamamlanan şüpheli bugün adliyeye sevk edildi.

Öte yandan Uşak Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı FETÖPDY soruşturması kapsamında İbrahim Halil K. ile birlikte aynı gün gaybubet evinde yakalanan ve ByLock kullandığı iddia edilen baldızı Elif T.'de gözaltına alındı. Uşak Adliyesi nöbeçi mahkemesine SEGBİS bağlantısıyla ifade verdikten sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: DHA